V Anglii mu to nevyšlo, v Polsku už ano. Příbramský Ayong bude konkurovat Papadopulosovi

V Anglii mu to nevyšlo, v Polsku už ano. Příbramský Ayong bude konkurovat Papadopulosovi

Český útočník s kamerunskými kořeny Karsten Ayong mění Příbram za polskou Ekstraklasu, respektive tamní celek Piast Gliwice, se kterým se dohodl na ročním hostování s následnou opcí na trvalý přestup.

Ten během léta zkoušel štěstí také na ostrovech, byl totiž testován druholigovém klubem Sheffield United. Nakonec však zamířil k našim severním sousedům...

"Sledovali jsme Karstena dlouho a víme, že se nám bude hodit do kádru. Už s námi týden trénuje a zapadl velmi rychle," chválil novou posilu sportovní ředitel Piastu Bogdan Wilk, jehož klub je po šesti kolech na lichotivé třetí pozici.

"Vyznačuje se velkou rychlostí a silovým pojetím. Přestože je pořád mladý, byl významnou postavou 1. FK Příbram, které pomohl do první ligy. Bude důležité, aby rychle vstřel polštinu, což by mu výrazně usnadnilo kontakt s trenéry a spoluhráči," doplnil funkcionář.

Pro dvacetiletého útočníka, který se na nové adrese potká s ostříleným ofenzivním tykadlem Michalem Papadopulosem (kromě něj budou jeho přímými konkurenty také Jorge Félix, Valencia a Parzyszek), už se jedná o čtvrté profesionální angažmá. Je odchovancem Slavie, následně prošel Českými Budějovicemi a u řeky Litavky působil poslední dvě sezony.

Ayongův polský debut může přijít již v sobotu 1. září ve venkovním duelu proti pátému Lechu Poznaň.