270 minut v Serii A a nic. V TOP 5 evropských ligách přitom nikdo neohrožuje branku tak často jako CR7

Juventus jakožto úřadující italský mistr bodově ovládl všechny tři dosavadní ligová vystoupení. Vše má jen jednu malou kaňku - stále se čeká na premiérovou trefu Cristiana Ronalda.

Bývalá ikona Sportingu Lisabon, Manchesteru United a Realu Madrid nastoupila jak do utkání s Chievem (3:2), do zápasů s Laziem (2:0) i Parmou (2:1), ovšem zápis do střelecké listiny ne a ne přijít.

To vše i přesto, že aktivnější hráč v TOP 5 soutěžích Starého kontinentu není. Na branku soupeře už totiž vyslal CR7 hned 23 střeleckých pokusů, což je průměr téměř osmi ran na utkání.

Když se jeho nynější statistická čísla srovnají s Bílým baletem, rozdíl je patrný. ROnaldo se trefil v úvodních pěti vystoupeních a v posledních deseti startech se prosadil dokonce osmnáctkrát. Celkově to dalo neuvěřitelných 450 gólů na 438 duelů.

Kouč Max Allegri se pětinásobného držitele Zlatého míče stále zastává. Protože se omluvil v portugalské reprezentaci, bude mít čas dále ladit formu přímo v Turíně. "Dejte mu čas, Cristiano si potřebuje na Serii A zvyknout. Italský fotbal je specifický, Cristiano se musí vypořádat s odlišnými problémy, než byl dosud zvyklý. Je to jen otázka času. V této chvíli mu to tam prostě nepadá, soupeři po něm jdou a jeho střely jen těsně míjí branku. Ale nepochybuji o tom, že po reprezentační pauze bude svěží a ve formě. Pak pro něj teprve začne skutečná sezóna," pronesl na obhajou své největší hvězdy někdejší kormidelník AC Milán, který sbírá v Juve titul za titulem.