Škriniar má v Miláně v porovnání s náhradníky směšné peníze a chce desetinu toho, co má Ronaldo

Škriniar má v Miláně v porovnání s náhradníky směšné peníze a chce desetinu toho, co má Ronaldo

Nejdražší hráč slovenské historie Milan Škriniar, za něhož zaplatil Inter Sampdorii i s bonusy 25 milionů eur a nyní je jeho cena zhruba trojnásobná, momentálně jedná na stadionu Giuseppe Meazzy o novém kontraktu.

To vše i přesto, že aktuální smlouva vyprší třiadvacetiletému stoperovi až v roce 2022. Nová dohoda by se prodloužila pouze o jednu sezonu do června 2023, nicméně hlavním úkolem je vylepšení platových podmínek.

Ty podle zadákova agenta Karla Csontóa neodpovídají postavení a důležitosti jeho klienta a po sportovním vedením Nerazzurri proto žádá roční gáži 3 miliony eur, což by byla jedna desetina platu Cristiana Ronalda v Turíně.

Ačkoliv se to může jevit na první pohled jakožto přehnaný požadavek, mladý obránce je v týmové hierarchii trenéra Luciana Spallettiho až na dělené šestnácté příčce, což absolutně neodpovídá skutečnosti.

"Postavení Škriniara je v tomto směru překvapující. Hlavně když se zváží, že například Joao Mario vydělává 2,7 milionu a Borja Valero zase 2,5, přičemž ani jeden nefiguruje v plánech trenéra v souvislosti se základní sestavou," všiml si Matthew Clark z Gazzetty dello Sport, jehož slova vyšla na sport.sk.

O nových podmínkách mimochodem vyjednává i kapitán Mauro Icardi, jemuž patří v žebříčku celé Serie A sedmé místo, když jsou před ním CR7, Higuaín, Dybala, Donnarumma, Douglas Costa i Bonucci. I on si ale v případě dalšího podpisu polepší.

Nejlépe vydělávající hráči Interu:

1. Mauro Icardi - 5,3 milionu eur ročně
2. Radja Nainggolan - 4,5
3. Ivan Perišič - 4
4. Stefan De Vrij - 3,8
5. Joao Miranda - 3,5
6. Samir Handanovič - 3,2
7. Kwadwo Asamoah - 3
8. Antonio Candreva - 3
9. Keita Balde - 3
10. Šime Vrsaljko - 2,8
11. Joao Mario - 2,7
12. Borja Valero - 2,5
13. Marcelo Brozovič - 2,5
14. Matias Vecino - 2,5
15. Andrea Ranocchia - 2,4
16. Danilo D´Ambrosio - 1,7
17. Milan Škriniar - 1,7