Názor Štajnera na nového reprezentačního trenéra? Brücknerovo dítě schvaluje

Trojnásobný šampion české nejvyšší soutěže Jiří Štajner zažil budoucího kouče české reprezentace Jaroslava Šilhavého jak v národním mužstvu, kde asistoval, tak během svých dnů ve Slovanu Liberec. Na šestapadesátiletého odborník tak má svůj názor a reprezentačnímu výběru ho doporučuje...

Názor Štajnera na nového reprezentačního trenéra? Brücknerovo dítě schvaluje

"Jarda byl dlouho asistent u Karla Brücknera, říkalo se mu Brücknerovo dítě. Určitě se některé věci snaží dělat jako on. To, co jsme trénovali za pana Brücknera, jsem pak poznával i pod Jardou v Liberci. Některé věci má podobné, učitě výborný přechod do útoku a standardní situace. Je to podobný typ, o fotbale hodně přemýšlí. Myslím, že teď má pro tuto funkci největší předpoklady. Určitě se tam hodí, nikdo jiný mě teď ani nenapadal. Mohlo by to být ku prospěchu věci," pronesl v interview pro Deník Sport Štajner, jenž naposledy reprezentoval Česko v roce 2012.

Podle Štajnera, který letos přestoupil z Chrastavy do Mšena, by mělo skončit velké experimentování, kdy se během dvou let vystřídá v nejcennějším trikotu téměř 60 borců. "Jarda je férový chlap, k reprezentaci se hodí. Má takový styl jednání, že hráči za ním půjdou. Dokáže je přesvědčit o tom, že to takhle bude. Je možné, že si třeba vybere čtrnáct hráčů a dva roky s nimi bude hrát. Samozřejmě, někdy vyletí jeden, pak zase někdo další, ale Jarda je takový, že mužstvo umí postavit. Věřím, že se mu to i v reprezentaci bude dařit. Myslím, že tam nebude každý půlrok patnáct jiných hráčů a každý zápas z jedenácti postů šest odlišných. Podle mě je jednou z jeho největších předností to, že dokáže hrát s tím, co je k dispozici," pokračoval na iSport.cz dvaačtyřicetiletý internacionál se sedmatřiceti mezinárodními starty.

Šilhavému, jenž má za sebou za posledních jedenáct let sedm trenérských štací včetně angažmá na Kladně, v Plzni, Budějovicích, Liberci, Jablonci, Dukle a Slavii, je v českém rybníčku tu a tam vyčítáno to, že je na své svěřence až moc hodný. Nemohla by to být nevýhoda? "Hodný člověk to je. Trénování je ale něco jiného, dokáže být tvrdý. A když ne on, tak měl vždy vedle sebe asistenta Veselého nebo Jirku Chytrého, kteří za to uměli vzít víc. A že je hodný? Jarda je především slušný. Doufám, že mu to sedne. Hlavně je důležitá komunikace s hráči, aby věděli, na čem jsou. Pokud to budou vědět, budou na sraz jezdit rádi a výkony pak také budou vypadat jinak. V tomhle by měl mít Jarda výhodu," uzavřel na serveru isport.blesk.cz bývalý útočník Slavie, Sparty, Liberce, Boleslavi či Hannoveru.