Názor Štajnera na nového reprezentačního trenéra? Brücknerovo dítě schvaluje

Názor Štajnera na nového reprezentačního trenéra? Brücknerovo dítě schvaluje

Trojnásobný šampion české nejvyšší soutěže Jiří Štajner zažil budoucího kouče české reprezentace Jaroslava Šilhavého jak v národním mužstvu, kde asistoval, tak během svých dnů ve Slovanu Liberec. Na šestapadesátiletého odborník tak má svůj názor a reprezentačnímu výběru ho doporučuje...

"Jarda byl dlouho asistent u Karla Brücknera, říkalo se mu Brücknerovo dítě. Určitě se některé věci snaží dělat jako on. To, co jsme trénovali za pana Brücknera, jsem pak poznával i pod Jardou v Liberci. Některé věci má podobné, učitě výborný přechod do útoku a standardní situace. Je to podobný typ, o fotbale hodně přemýšlí. Myslím, že teď má pro tuto funkci největší předpoklady. Určitě se tam hodí, nikdo jiný mě teď ani nenapadal. Mohlo by to být ku prospěchu věci," pronesl v interview pro Deník Sport Štajner, jenž naposledy reprezentoval Česko v roce 2012.

Podle Štajnera, který letos přestoupil z Chrastavy do Mšena, by mělo skončit velké experimentování, kdy se během dvou let vystřídá v nejcennějším trikotu téměř 60 borců. "Jarda je férový chlap, k reprezentaci se hodí. Má takový styl jednání, že hráči za ním půjdou. Dokáže je přesvědčit o tom, že to takhle bude. Je možné, že si třeba vybere čtrnáct hráčů a dva roky s nimi bude hrát. Samozřejmě, někdy vyletí jeden, pak zase někdo další, ale Jarda je takový, že mužstvo umí postavit. Věřím, že se mu to i v reprezentaci bude dařit. Myslím, že tam nebude každý půlrok patnáct jiných hráčů a každý zápas z jedenácti postů šest odlišných. Podle mě je jednou z jeho největších předností to, že dokáže hrát s tím, co je k dispozici," pokračoval na iSport.cz dvaačtyřicetiletý internacionál se sedmatřiceti mezinárodními starty.

Šilhavému, jenž má za sebou za posledních jedenáct let sedm trenérských štací včetně angažmá na Kladně, v Plzni, Budějovicích, Liberci, Jablonci, Dukle a Slavii, je v českém rybníčku tu a tam vyčítáno to, že je na své svěřence až moc hodný. Nemohla by to být nevýhoda? "Hodný člověk to je. Trénování je ale něco jiného, dokáže být tvrdý. A když ne on, tak měl vždy vedle sebe asistenta Veselého nebo Jirku Chytrého, kteří za to uměli vzít víc. A že je hodný? Jarda je především slušný. Doufám, že mu to sedne. Hlavně je důležitá komunikace s hráči, aby věděli, na čem jsou. Pokud to budou vědět, budou na sraz jezdit rádi a výkony pak také budou vypadat jinak. V tomhle by měl mít Jarda výhodu," uzavřel na serveru isport.blesk.cz bývalý útočník Slavie, Sparty, Liberce, Boleslavi či Hannoveru.