Oslabené Ústí tahalo v Pardubicích za kratší konec, Budějovice se vrací na výherní vlnu

Oslabené Ústí tahalo v Pardubicích za kratší konec, Budějovice se vrací na výherní vlnu

Jedenácté kolo druhé nejvyšší soutěže pokračovalo i v rámci druhého hracího dne, v němž byla k vidění dvě utkání, po nichž se mohou radovat fotbalisté Pardubic a Českých Budějovic. 

V Pardubicích Pod Vinicí se střetly dva týmy, které zpočátku vyzařovaly podobně vysoké ambice, ovšem potom začal jeden z nich výrazněji tápat. Řeč je pochopitelně o Ústí nad Labem, které (počítáme-li i pohárové utkání) má na svém kontě tři porážky za sebou a nyní přichází čtvrtá. Domácí celek využil početní výhody, jež mu hosté už v 37. minutě nabídli, a dostal se nejprve do jednogólového vedení, jež v závěru druhého poločasu ozdobil druhou pojistkou. 

Sokolov i České Budějovice v druhém souběžně hraném utkání vstupovali do vzájemného měření sil s bilancí dvou porážek v řadě. Oba týmy padly jak v poháru, tak i v lize, přičemž jen jeden z nich mohl tuto sérii rozseknout a vydat se zpět na výherní cestu. Papírovým favoritem byli hosté a těm se také podařilo získat optimální herní klid již v 11. minutě zápasu, když Kladrubský proměnil pokutový kop. Budějovice přidaly o pár minut později ještě pojistku a tento náskok si pohlídaly až do konce. 

FNL, 11. kolo:

Pardubice - Ústí nad Labem 2:0 (40. Fousek, 78. Petráň)
Sokolov - České Budějovice 0:2 (11. z pen. Kladrubský, 23. Ledecký)

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.