Druholigoví brankáři s nejvíce čistými konty? Ottmar a Křížek se musí sklonit před jinými

Druhá nejvyšší soutěž má za sebou osm hracích dnů a v celém šestnáctičlenném peletonu najdete pouze pět mužstev, které v oněch osmi duelech dokázaly udržet čisté konto alespoň třikrát.

Druholigoví brankáři s nejvíce čistými konty? Ottmar a Křížek se musí sklonit před jinými

Nejlepší defenzivní čísla zatím má aktuálně pátý celek tabulky Varnsdorf, který během 720 odehraných minut inkasoval pouhé tři branky, což je ve srovnání s patnácti obdrženými góly Viktorie Žižkov či Chrudimi velmi pěkná statistika.

S tím jsou spojeny i vychytané nuly. Třicetiletý Radek Porcal, který v minulosti hájil tři tyče také v Ústí nad Labem nebo Liberci, nepustil míč za svá záda hned v šesti případech, díky čemuž je na čele brankářského žebříčku.

Pět čistých kont pak nasbíral prostějovský gólman Miloslav Bréda a i díky jeho přičinení se tak nováček soutěže drží na velmi lichotivé čtvrté pozici. Mladý Slováck hrál před příchodem na Moravu výhradně ve své rodné zemi, a sice za Rimavskou Sobotu, Liptovský Mikuláš, Skalicu a Lokomotivu Košice.

Třetí nejlepší bilancí disponuje o deset let starší Radim Ottmar, který byl během osmi zápasů pokořen pouze čtyřikrát a Votroci se tak vyhřívají na průběžném druhém místě. Svěřenec kouče Zdeňka Frťaly, jenž se dočkal prvoligového debutu až po svých třicátinách, nedostal branku v polovině utkání.

Brankáři s nejvíce čistými konty:

Radek Porcal (Varnsdorf) - 6
Miloslav Bréda (Prostějov) - 5
Radim Ottmar (Hradec) - 4
Milan Knobloch (Pardubice) - 3
Zdeněk Křížek (České Budějovice) - 3