Druholigoví brankáři s nejvíce čistými konty? Ottmar a Křížek se musí sklonit před jinými

Druholigoví brankáři s nejvíce čistými konty? Ottmar a Křížek se musí sklonit před jinými

Druhá nejvyšší soutěž má za sebou osm hracích dnů a v celém šestnáctičlenném peletonu najdete pouze pět mužstev, které v oněch osmi duelech dokázaly udržet čisté konto alespoň třikrát.

Nejlepší defenzivní čísla zatím má aktuálně pátý celek tabulky Varnsdorf, který během 720 odehraných minut inkasoval pouhé tři branky, což je ve srovnání s patnácti obdrženými góly Viktorie Žižkov či Chrudimi velmi pěkná statistika.

S tím jsou spojeny i vychytané nuly. Třicetiletý Radek Porcal, který v minulosti hájil tři tyče také v Ústí nad Labem nebo Liberci, nepustil míč za svá záda hned v šesti případech, díky čemuž je na čele brankářského žebříčku.

Pět čistých kont pak nasbíral prostějovský gólman Miloslav Bréda a i díky jeho přičinení se tak nováček soutěže drží na velmi lichotivé čtvrté pozici. Mladý Slováck hrál před příchodem na Moravu výhradně ve své rodné zemi, a sice za Rimavskou Sobotu, Liptovský Mikuláš, Skalicu a Lokomotivu Košice.

Třetí nejlepší bilancí disponuje o deset let starší Radim Ottmar, který byl během osmi zápasů pokořen pouze čtyřikrát a Votroci se tak vyhřívají na průběžném druhém místě. Svěřenec kouče Zdeňka Frťaly, jenž se dočkal prvoligového debutu až po svých třicátinách, nedostal branku v polovině utkání.

Brankáři s nejvíce čistými konty:

Radek Porcal (Varnsdorf) - 6
Miloslav Bréda (Prostějov) - 5
Radim Ottmar (Hradec) - 4
Milan Knobloch (Pardubice) - 3
Zdeněk Křížek (České Budějovice) - 3