Stanciu dal fanouškům slib před pražským derby. Dokáže ho však dodržet?

Stanciu dal fanouškům slib před pražským derby. Dokáže ho však dodržet?

Sparta padla již potřetí za sebou venku a před derby se nedokázala naladit na vítěznou vlnu, kterou započala v pondělí s Boleslaví. Svěřenci kouče Zdeňka Ščasného padli až brankou v samotném závěru, ale o bodový půst si říkali celou druhou půli. Vědom si toho je i rumunský středopolař Nico Stanciu, který ví, že takhle cesta k titulu nevede.

Po utkání vykazoval zklamání jako zbytek týmu, protože mu může Slavia a Plzeň opět doskočit. „Není asi moc co říct. Prohráli jsme potřetí venku a nedali gól. Myslím, že jsme měli dobré šance, ale nakonec jsme prohráli. Musím se znovu omluvit fanouškům za to, jak hrajeme venku. Slibuju, že uděláme všechno proto, abychom vyhráli v derby," sypal si před fanoušky popel na hlavu.

 „Občas se stane, že kontrolujete hru a soupeř se přesto prosadí, tohle ale nebyl ten případ. Občas ztrácíme koncentraci, což je náš problém. Pokud chceme být velký tým a bojovat o titul, musíme udržet koncentraci celý zápas. Musíme celý zápas bojovat a nedávat soupeři šance skórovat,“ pokračoval Stanciu v rozhovoru pro klubové stránky.

„Pokud budeme hrát dál tak jako dnes, budeme zase hrát jen o čtvrtou nebo pátou příčku. Měli jsme i zápasy, kdy jsme ztratili vedení v závěru zápasu. To se prostě nesmí stávat, ne týmu, který chce vyhrát ligu. Musíme prostě venku začít sbírat body,“ dodává rumunský záložník, který si je moc dobře vědom, že již za týden svede Sparta jeden z klíčových bojů podzimu.