Brejkové situace mi vyhovují. Porazit Spartu je obrovská fantazie, líčí zlínský hrdina

Brejkové situace mi vyhovují. Porazit Spartu je obrovská fantazie, líčí zlínský hrdina

Šestadvacetiletý francouzský útočník Jean-David Beauguel si získává v české nejvyšší soutěži stále více pozornosti. V barvách Zlína během podzimu řádí a obstarává týmu kouče Bílka důležité body. Naposledy se postaral o skalp pražské Sparty. Po závěrečném hvizdu vykazoval velkou radost, ale přesto zůstal před novináři pokorný.

Sparta v prvním poločase budila dojem silnějšího celku, ale po změně stran začali Ševci vystrkovat růžky. Nakonec zvítězili rozdílem jediné branky, kterou obstaral v samotném závěru právě Beauguel. „Porazit Spartu je obrovská fantazie. Ta klíčová situace se odehrála v mžiku. Sprintoval jsem co nejrychleji do šestnáctky pražského týmu a křížný centr propadl až ke mně. Podařilo se mi míč skvěle trefit,“ popsal situaci autor jediné branky, o kterého se začínají zajímat přední české kluby.

Beauguel je na podzim velkým tahounem týmu, přesto si nechce přisvojit všechny zásluhy a chválil výkony všech. „Podali jsme tentokrát vynikající výkon. Všichni zahráli moc dobře. A strašně mě těší, že jsem mohl takhle našemu celku pomoct. Brejkové situace mi vyhovují,“ pokračoval spokojený útočník.

Podzim ho zastihl v dobré formě a je to také díky tomu, že už netráví dlouhé týdny na marodce. „To je pro mě strašně důležité. Mohu nastupovat zcela pravidelně. Díky tomu se cítím ve velké pohodě, proto taky často zakončuju,“ poukazuje na fakt, proč se mu v této sezóně tak daří. „Je to ale také díky přesným přihrávkám od spoluhráčů,“ dodává se skromností.