Jako teenager trénoval zlínský žolík s Hulkem či Quaresmou, ovšem v první lize debutoval až v roce 2018...

Jako teenager trénoval zlínský žolík s Hulkem či Quaresmou, ovšem v první lize debutoval až v roce 2018...

Sedmadvacetiletý zlínský útočník Alexander Jakubov čelí na moravské Letné velké konkurenci v podobě Poznara, Železníka, Vyhnala i Beauguela, který je nejlepším střelcem Ševců. Také proto je 193 centimetrů vysoký střelec v kádru Michala Bílka pouhým žolíkem, jenž zasáhl do osmi duelů ze třinácti, nicméně na trávnících strávil jen 104 minut čistého času.

"Kluci Beauguel s Poznarem hrají výborně. Mají formu, dávají góly, jsou platní pro tým. Navíc tady je ještě Železo a Pavel Vyhnal. Ta konkurence je obrovská. Já jsem rád za každou minutu. Přišel jsem do Zlína později a zraněný, takže jsem rád, že jsem se dal zdravotně do pořádku a začal sbírat minuty. Samozřejmě poctivě trénuju a čekám na šanci," přiznal na webu fcfastavzlin.cz bývalý hráč Baníku Ostrava, Ústí nad Labem, Varnsdorfu, Senice či Vlašimi.

Ačkoliv je v ideálním fotbalovém věku, nejvyšší soutěž si zahrál až v roce 2018. "Nemrzí mě to. Samozřejmě že by bylo hezčí hrát ligu dřív, ale beru to tak, jak to je. Asi to tak mělo být," pokračoval spoluhráč Jiráčka, Holíka, Dostála a spol., pro něhož je Zlín sedmou štací za posledních pět let a také proto už by rád zůstal na jednom místě déle.

Věděli jste, že jako mládežník prošel i Košicemi, Interem Bratislava, Hornem, Spartou a dokonce i FC Porto, kde dostal dvouletý kontrakt? "Na všechna mám skvělé vzpomínky, zůstalo mi hodně kamarádů z každého týmu. Ale asi nejvíc vzpomínám na Porto. Vybrali si mě na základě zaslaného DVD, pozvali mě na týdenní zkoušku, na které jsem uspěl a poté podepsal smlouvu na 2 roky. Úplně jednoduché to nebylo. V tak mladém věku si zvykat na nové prostředí, partu, jazyk. Ale myslím, že jsem to zvládal v pohodě a nikde jsem neměl problém. Mám štěstí, že jazyky mi jdou a rychle jsem se je naučil. V Portugalsku jsem byl rok. Občas si řeknu, jak by to asi dopadlo, kdybych tam zůstal déle. Ale jsou to pouze spekulace. Pro mě bylo důležité dodělat školu a i to byl jeden z důvodů, proč jsem se vrátil. Nejvíc vzpomínám na tréninky s ačkem Draků. Mrzí mě akorát, že jsem si neudělal fotky s hráči jako Hulk, Lisandro, Quaresma, Lucho Gonzales nebo Bruno Alves," zakončil na stránkách fcfastavzlin.cz Jakubov, který si po návratu do Česka zahrál i za Mělochupy a Žatec, se kterým postoupil z krajského přeboru do divize.