Skalák mezi nepostradatelné muže Millwallu nepatří: Stále si tam ještě zvykám

Skalák mezi nepostradatelné muže Millwallu nepatří: Stále si tam ještě zvykám

Ačkoliv v nynější sezoně Championship překonal šestadvacetiletý záložník Jiří Skalák své herní vytížení z minulé sezony, kdy byl ještě v prvoligovém Brightonu a nastupoval maximálně za rezervu, jisté místo v základní sestavě nemá ani na nové adrese na stadionu The Den.

Z možných sedmnácti příležitostí sice naskočil do hry desetkrát, ovšem mezi jedenácti vyvolenými Millwallu figurovalo jeho jméno pouze čtyřikrát a dohromady strávil na trávnících jen 390 minut čistého času.

Bývalému hráči Sparty, Slovácka, Ružomberoku, Boleslavi či Brna, který se v současné době vrátil po dvou letech i do reprezentace, to však nevadí. "Já jsem spokojený. Vždycky jsem chtěl do Anglie a nikdy toho rozhodnutí litovat nebudu. Doufám, že tam vydržím co nejdéle. Hrozně se mi tam líbí. Nebudu brečet, že jsme si nezahrál Premier League, třeba se to ještě jednou stane. V tom období se mi ale narodila dcera, takže když jsem nebyl šťastný na hřišti, tak jsem byl šťastný doma. Vyvážilo se to. I tak mám spoustu zážitků jako postup, jezdil jsem s týmem na zápasy, byl jsem na lavičce, trénoval s hráči z Premier League," vyjmenovával klady rodák z Pardubic.

Millwall ho lákal celkově třikrát. "Nedá se to s minulou sezonou ani srovnat. Věřím, že budu hrát pravidelně a budu mít i statistiky. Chtěli mě už o rok dřív, pak v zimě. V létě už jsem do toho šel, ale řešilo se to docela dlouho. Stále si tam ještě zvykám, protože hrajeme klasický anglický fotbal. Dlouhé míče, souboje. Odražené balony jdou hned do lajny, trenér chce centry, to mi vyhovuje. Také se snažíme kombinovat, ale jednoduše, hlavně bez chyby," pokračoval středopolař momentálně jednadvacátého celku tabulky, který má však stejně bodů jako dvaadvacátý Hull i třiadvacátý Bolton. Právě s Wanderers se jeho chlebodárce utká v sobotu 24. listopadu.