Ščasný: Nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit něco zkoušet. Postup byl prioritou

Herní horská dráha pražské Sparty nemá stále konce. Po remíze v lize s Jabloncem se letenský tým výrazně nepředvedl ani v dalším kole MOL Cupu a postup do čtvrtfinále hasil až v penaltovém rozstřelu. Samotný kouč a sportovní ředitel v jedné osobě Zdeněk Ščasný problémy vnímá a nechodil na tiskové konferenci kolem horké kaše.

Ščasný: Nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit něco zkoušet. Postup byl prioritou

Základní hrací doba ani následné prodloužení branku nenabídlo, proto se o postupujícím rozhodlo až v penaltovém rozstřelu, který opět potvrdil, jak velkou loterií tato fáze hry je. „Měli jsme dvě příležitosti už v průběhu zápasu, velkou šanci měl v závěru Pulkrab. To byly situace, které musejí brankou skončit. Soupeř měl jednu obrovskou šanci po standardní situaci, kdy Heča fantasticky zasáhl. Měli jsme zápas rozhodnout dřív, ale zkomplikovali jsme si to sami,“ měl kouč Sparty jasno a poukazoval na bídnou produktivitu v koncovce.

Tuzemské kluby v MOL Cupu často vsází na hráče, kteří v lize nehrají, ale Sparta nastoupila v plné polní. „Nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit něco zkoušet. Chtěli jsme postoupit. Je to nejkratší cesta, kterou se můžeme dostat do evropských pohárů,“ poukázal na fakt, že v polovině další rozporuplné sezóny myslí letenský tým i na zadní vrátka, jak se do Evropy prokousat.

Penaltový rozstřel nabídl hned několik selhání, v tom prvním se netrefil hned Nico Stanciu. Stalo se tak již podruhé, kdy penaltu neproměnil. „Nico za mnou přišel sám a řekl, že chce jít a chce jít první. Věřil si a nedal ji. Co se dá dělat. Zápas přináší takové momenty a i jiní hráči nedali penaltu. Kdo se cítí, tak na penaltu jde,“ dodal Ščasný, který se štěstím proklouzl do dalšího vyřazovacího kola.