Teď už těžko můžeme mluvit o prvním nebo i druhém místě v lize, styděl se Stanciu

Teď  už těžko můžeme mluvit o prvním nebo i druhém místě v lize, styděl se Stanciu
OBSAHUJE OHLASY

Rumunský reprezentant Nicolae Stanciu se v průběhu podzimu nechal slyšet, že bude ve Spartě do té doby, než s ní získá nějakou trofej. V této sezoně už je ale letenský soubor ve hře pouze v poháru, který navíc stále hraje také Slavia.

Po nečekané domácí prohře s Teplicemi klesl jeho zaměstnavatel z Generali arény na páté místo a na první pozici již ztrácí propastných patnáct bodů. Co se proti Sklářům stalo? "Je těžké k tomu něco říct. Prostě jsme hráli špatně, nic jiného. Je to jeden z mála případů v mé kariéře, kdy se stydím za náš výkon. Všichmi bychom se po téhle prohře měli stydět. Zjevně nám chyběli kluci s červenkou kartou ze Slovácka a taky Frýdek," posteskl si špílmachr s minulostí v Anderlechtu Brusel.

Slavné "S" už prohrálo v ligové sezoně popáté. Několikrát za sebou už navíc nepřesvědčilo a na ztráty s týmy jako Slovácko či Teplice není zvyklé. "Minulý zápas jsme měli 85 minut pod kontrolou, potom ale přišly dvě červené karty a pak se vše změnilo. Možná kdybychom tam vyhráli a neudělali ty chyby, bylo by to jiné i v neděli. Kluci by nám nechyběli. Není to však o těch, kteří nám chyběli, je to o nás. Hráli jsem opravdu špatně," přiznal kolega Nity, Chipciua, Vatajelua a spol.

Co je potřeba udělat přes zimu, aby značka znovu dostála svému jménu a vrátil se jí lesk? "Trenér a lidé zodpovědní za klub musí najít nějaké řešení. Podle mě je to ale samozřejmě chyba nás hráčů, to my jdeme na hřiště a hrajeme. Trenéři připravili dobrou taktiku a viníkem jsme my hráči. Snad přes zimu něco vymyslíme, protože teď můžeme těžko mluvit o prvním nebo i druhém místě v lize. Pořád jsme v poháru, tak snad ho vyhrajeme, abychom alespoň něco zachránili," uzavřel pětadvacetiletý středopolař.