V Paříži mohou zpytovat svědomí. Nebýt Emeryho nerozvážnosti, Salah by dnes řádil v Parku princů

V Paříži mohou zpytovat svědomí. Nebýt Emeryho nerozvážnosti, Salah by dnes řádil v Parku princů

Neymar, Cavani, Mbappé a Salah? To by byl útok snů, s jakým byste se nikde jinde na světě nesetkali. Nechybělo přitom moc a dané složení se doopravdy objevilo na startovací listině tamního celku z Paříže.

Všechny stopy nás vedou ke španělskému trenérovi Unaii Emerymu, jenž v současnosti sice už šéfuje lavičce londýnských Kanonýrů, přesto měl ještě během minulé sezony v hlavním městě Francie své plány, které bohužel nedokázal přetavit ve skutečnost.

Hlavním cílem sedmačtyřicetiletého kormidelníka bylo ovládnout Ligu mistrů, což si přáli i ti, co jej do této funkce povolali, avšak nakonec ztroskotal na tehdy bezchybném Realu Madrid. Kdoví, jak by jeho cesta vypadala, kdyby se mu podařilo udělat tu rošádu, kterou původně plánoval.

„Před vstupem do minulé sezony jsme měli velkou šanci podepsat Mohameda Salaha, který byl tehdy hráčem AS Řím. Bohužel jsem měl v té době jisté pochybnosti o jeho výkonech. Nevěděli jsme, jestli bude schopný nároky takových ambic, jakými disponujeme, unést, a proto jsme z celého transferu ustoupili,“ prozradil po odstupu času Emery.

Jak to celé nakonec dopadlo, to už všichni víme. Netrvalo dlouho a Salaha si vyhlédl Liverpool, pod jehož barvami zažil egyptský reprezentant nejlepší sezonu ve své kariéře a prakticky si během jednoho aktivního ročníku až zpětinásobil svou původní hodnotu. V Paříži i všude jinde po světě se museli jenom divit.

„Jen chvíli poté, co podepsal s Liverpoolem, jsem pochopil, jak velkou jsem udělal chybu. Momentálně je to jeden z pěti nejlepších hráčů světa,“ zpytoval svědomí, ačkoliv on sám se to jistě teď pokusí napravit na své londýnské štaci, kde již chvíli po svém příchodu dal šanci několika novým tvářím.