Brankář, jehož zdobí 70 milionová vizitka, prozradil, že dal vale Chelsea. Důvod? Reds mu prý zajistí trofeje…

Brankář, jehož zdobí 70 milionová vizitka, prozradil, že dal vale Chelsea. Důvod? Reds mu prý zajistí trofeje…

Ačkoliv zůstává vitrína úspěchů Liverpoolu zejména v posledních letech poněkud prázdná, přesto se rozhodl brazilský gólman Alisson Becker dát na svou intuici a šel tam, kde si myslí, že vyhraje trofeje.

Vše to začalo již během letního přestupového období. Jak Chelsea, tak i Liverpool hledali novou brankářskou jedničku, avšak byl to právě londýnský klub, který oslovil AS Řím, v jehož trikotu celou předchozí sezonu oslňoval Alisson svými zákroky, jako první.

„Ještě předtím, než se ozval Liverpool, jsem měl na stole velice lákavou nabídku z Chelsea. Nemohl jsem ji ale přijmout, protože ona v té době neměla jistou Ligu mistrů a ani já sám jsem navíc necítil, že bych tam mohl něco vyhrát,“ nechala se slyšet nová brankářská akvizice Reds.

Je pravda, že se Blues tenkrát nacházeli v nejisté situaci, během níž se nevědělo, jak celé léto nakonec dopadne a jací hráči zůstanou nebo přijdou, přesto se s ohledem na trofeje tyto dva kluby nemohou v rámci novodobé historie přít. Proto bylo na místě i další vysvětlení.

„Už s Římem jsem byl velice blízko k prvenství v Lize mistrů, a tak jsem věřil, že když se přesunu do toho správného klubu s těmi správnými ambicemi, třeba se mi ji podaří jednou i vyhrát. Liverpoolu se to v minulosti podařilo už pětkrát a já vážně chtěl být jeho součástí jeho historie,“ uvedl.

Družina Jurgena Kloppa momentálně drží první místo v ligové tabulce a spousta lidí jí už začíná věřit, že by tohle mohl být opravdu její rok. „Věděl jsem, jakou sílu má Liverpool, a také jsem tušil, že to je jen otázkou času, než se mu někde podaří uspět. Máme opravdu dobrý tým a já sním o tom, že s ním vyhraju vše, co jenom bude možné,“ uzavřel brazilský gólman.