Monako se pokusí bojovat o záchranu s nechtěným klenotem Blues, povede ho jeho bývalý spoluhráč

Monako se pokusí bojovat o záchranu s nechtěným klenotem Blues, povede ho jeho bývalý spoluhráč

Cesc Fabregas podle očekávání opouští Chelsea a připojuje se k Monaku ve francouzské Ligue 1, kde se pokusí uplatnit své zkušenosti tvořivého hráče k záchraně nejvyšší soutěže.

S ohledem na to, jak plynul čas a postupně se u kormidla Blues měnili trenéři, bylo jen otázkou času, než se vize jednoho z lodivodů, která pokaždé promíchala sestavou, dotkne i nějaké stabilni opory. Poslední takovou změnu na vlastní kůži pocítil jedenatřicetilý španělský záložník, který už v průběhu podzimu začal tušit, že se jeho čas na Stamford Bridge blíží ke konci. 

Původní zprávy nás informovaly o zájmu ze strany AC Milán, avšak pak se znenadání objevilo i AS Monako, jež ve francouzské Ligue 1 trochu překvapivě zůstává daleko za očekáváními, a protože tento knížecí celek právě vede i Thierry Henry, což je Fabregasův dávný spoluhráč z Arsenalu, pak nebylo nad čím uvažovat a transfer byl náhle na světě.

Jako kompenzaci poslalo Monako do západního Londýna 10 milionů liber. Chelsea se musela k prodeji uchýlit již teď v zimě, jelikož v létě by za svého hráče, jemuž zbýval jen necelý půlrok do konce aktivní smlouvy, už nic nevytěžila. 

Dvojnásobný mistr anglické Premier League hájil barvy mužstva z modré části Londýna od léta roku 2014, kdy si jej vyhlédl ještě sám portugalský manažer José Mourinho. Od té doby Cesc nastoupil k 198 utkáním, v nichž dal 22 branek. Se svým novým zaměstnavatelem uzavřel smlouvu na 3,5 roku.