Baník by rád z Reitera svlékl dres Bohemians. Podle Haška na to nemá peníze...

Baník by rád z Reitera svlékl dres Bohemians. Podle Haška na to nemá peníze...

Baník Ostrava ještě stále neuzavřel svůj kádr pro jaro a Marek Jankulovski by měl proto ještě alespoň jednou nebo dvakrát pózovat s nově příchozí akvizicí.

Vedení třetího celku Fortuna:ligy identifikovalo jako jednu z možných posil také čtyřiadvacetiletého záložníka se sparťanskou minulostí Rudolfa Reitera, jehož by rádo zasadilo do kádru Bohumila Páníka.

Předtím, než se stal středopolař oporou v Ďolíčku a v dresu Klokanů absolvoval svých prvních 45 prvoligových vystoupení, sbíral starty jen ve druhé lize a to v barvách Vlašimi a Viktorie Žižkov.

Hlavní trenér Bohemians 1905 Martin Hašem by však o odchovance Sparty přišel jen velmi nerad. "Mám informace, že Baník dal nabídku na Rudu Reitera. To je ale velice nepravděpodobné, že by Ruda odešel. To by se v Ostravě museli řádně pochlapit. Ale opravdu řádně. Na to prostě Baník nemá peníze, aby ho vykoupil," pronesl šéf Juliše, Dostála, Závišky či Krcha.

"On neměl optimální podzim, přesto má nabídku z top klubu v tuzemsku. Když člověk není zdravý, nemůže kontrolovaně trénovat a hrát, tak logicky jeho výkonnost nestoupá nahoru. Má mnohem na víc než ukázal v podzimní části. Teď byl celou dovolenou zdravý, splnil si individuální plán, trénuje a proti Žižkovu ukázal své přednosti. Jeho rychlost je na české poměry ohromná," doplnil lodivod.

Tradiční pražská značka nabírá ve středu směr Turecko. Může se zelenobílými letět i nějaká nová tvář? Samotný Hašek ostatně zmiňoval, že by rád útočníka i záložníka. "Byli bychom moc rádi, kdyby s námi posily odletěly, ale odlétáme za pár dnů, takže jsem realista. Proto bych byl rád, kdyby aspoň jeden nový hráč s námi odletěl. Věřím, že v průběhu soustředění budeme mít tolik hráčů, abychom si řekli, že jsme téměř kompletní. A určitě si necháme ještě okýnko po tom, až ty nejsilnější kluby budou redukovat kádry. Třeba na nás taky něco zbude," uzavřel devětačtyřicetiletý odborník s trenérskou minulostí ve Spartě, Pardubicích a Vlašimi.