Harba je blízko české prvoligové mapě. Začal se připravovat pod koučem Svědíkem

Harba je blízko české prvoligové mapě. Začal se připravovat pod koučem Svědíkem

Slovácko, které vstoupí do jara z průběžné jedenácté pozice, by se mohlo dočkat výrazného ofenzivního posílení. S mužstvem z Uherského Hradiště se totiž začal připravovat třicetiletý bosenský borec Haris Harba, jenž v poslední době nikde moc dlouho nevydržel.

Ten má z tuzemskou nejvyšší soutěží bohaté zkušenosti, o čemž svědčí jeho předchozí štace v Hradci Králové, Vysočině Jihlava či Fastavu Zlín.

Hráč se zkušenostmi ze slovenské, turecké, jihokorejské i albánské ligy dosud nastřádal v první české lize 25 branek, jichž dosáhl během sedmadevadesáti vystoupení.

Stovku by tedy mohl atakovat na Slovácku. "Haris se zapojil do tréninkového procesu s A-týmem a následně se rozhodneme co dál. Pokud vše dobře dopadne, tak by s týmem odletěl na herní soustředění do Turecka," pronesl na webu fcslovacko.cz manažer A-týmu Veliče Šumulikoski.

Tým kouče Martina Svědíka v roce 2019 remizoval s Alkmaarem (1:1) a porazil FK Žetisu (3:1). Další prověrkou budou SK Hanácká Slavia Kroměříž, která ho vyzve v sobotu 19. ledna.