Rezek: My staří máme jisté úlevy. Navíc v Příbrami nelítáme s medicimbály po lese

Rezek: My staří máme jisté úlevy. Navíc v Příbrami nelítáme s medicimbály po lese

Šestatřicetiletý veterán Jan Rezek na podzim zasáhl do čtrnácti z celkových devatenácti ligových vystoupení a trenér Josef Csaplár počítá s jeho službami také na jaře. I proto musí bývalý hráč Plzně, Sparty, Teplic či Bohemians 1905 podstupovat náročný zimní dril.

"My, staří, máme jisté úlevy. Navíc v Příbrami nelítáme s medicimbály po lese, jako se běhalo v dobách, kdy jsem začínal. Pochopitelně, po větším zápřahu cítím záda, achilovky, ale tohle se dá zvládnout. V tom mladým klukům závidím, jsou víc fresh než my, kmeti. Dá se říct, že je to už boj o přežití," uvedl na webu sport.cz bývalý český reprezentant.

Protože už je v podzimu své profesionální kariéry, statusu prvoligového hráče si užívá. "Konec kariéry se blíží. Klepu si na zuby, zdraví drží. Fotbal mě pořád baví, mám v sobě soutěživost. Vlastně ale už přes tři roky přetahuju. Tehdy, po návratu z Kypru, jsem postrádal motivaci. Říkal jsem si, jestli má ještě smysl hrát. Byl jsem z fotbalu znechucený. Pavel Horváth začínal jako trenér v třetiligových Domažlicích, lákal mě k sobě. Nakonec jsem mu dal košem, hraju dodnes ligu," doplnil na stránkách sport.cz ofenzivně laděný borec, jenž si vyzkoušel i fotbal na Kypru, v Rusku nebo v Číně.

Jeho velký kamárád Pavel Horváth už pár sezon trénuje a lanařil ho již v létě 2017, kdy ještě vedl druholigový Baník Sokolov. "Teplice na můj odchod neslyšely, za pár měsíců jsem šel do Příbrami. Když se podívám zpátky, nelituji. Kariéru jsem zamýšlel ukončit v Teplicích, kde jsem s fotbalem začínal, ale okolnosti byly proti. Nechtěl jsem strávit zbytek kariéry tím, že bych nemohl hrát nebo se rozhádal. Raději jsem tam, kde o mě stojí. Horvi mě lákal i teď do Plzně, k juniorce, kterou převzal. Jako hrajícího asistenta. Možnost vrátit se do Viktorky mě nadchla. Povedl se mi však konec podzimu, říkal jsem si, jestli není škoda skončit, když mi to docela běhá. Přemýšlelo by se mi jinak, kdybych byl na trávníku trapnej. Navíc šéf Příbrami pan Starka věc s Plzní smetl ze stolu," ozřejmil na serveru sport.cz Rezek, který má u Litavky kontrakt i pro další sezonu.

Trénování ho však láká a tak by se s Horváthem mohli potkat třeba v roce 2020. "Řekl mi, že si chce poskládat realizační tým, ve kterém by mě rád viděl. Mám před sebou poslední rok, dva kariéry, musím se koukat dál. Nechci být na hřišti za šaška, někomu překážet. Doufám, že na mě Horvi počká. Myslím, že od začátku jsme si lidsky sedli, jsem mu vděčný za hrozně moc. Poprvé jsme se sešli v Teplicích, byli jsme pak spolu ve Spartě a v Plzni. V Teplicích si mě kolikrát vzal stranou, po tréninku jsme zůstali na hřišti. Radil mi, co mám dělat, kam nabíhat. To se nyní moc nenosí. Většina mladých kluků spěchá na kafe nebo za holkama. Líbí se mi jednoduchý fotbal na jeden, dva doteky. Horvi má rád postupný útok, s držením míče. Já si ale cestu teprve budu muset vybojovat, najít si ji. Myslím ale, že by nám to mohlo fungovat. On je můj nejosudovější člověk ve fotbale, už jako mladému zobákovi mi k sobě otevřel dveře," pochválil nynějšího šéfa juniorky Viktorie, jehož slova vyšla na sport.cz.