Tottenham je obyčejný, vyslechl si Kane z úst Ibrahimoviče, který anglické extratřídě doporučuje odchod

Tottenham je obyčejný, vyslechl si Kane z úst Ibrahimoviče, který anglické extratřídě doporučuje odchod

Funkční veterán Zlatan Ibrahimovič, jenž se momentálně připravuje na svou druhou sezonu v Major League Soccer, je mimo jiné známý i tím, že velmi často komentuje fotbalové dění, které se ho netýká.

Zatím naposledy se vyjádřil k nejlepšímu anglickému střelci posledních let Harry Kaneovi. Nejlepšímu střelci loňského mistrovství světa doporučil změnu profesní adresy a odchod z Tottenhamu Hotspur, který se za úctyhodných 137 let existence radoval ze dvou ligových titulů.

"Když jsem ještě hrál v Anglii, viděl jsem ho v akci a myslím, že je dobrým střelcem," pochválil pětadvacetileté ofenzivní eso Spurs někdejší snajpr Barcelony, Interu, Manchesteru United, Paris Saint-Germain či Juventusu.

Pak už však netajil svůj osobní názor. "Pořád se vyvíjí a vede si dobře. Vždycky ale říkám, že hrát dobře ve velkém klubu je něco jiného, než dělat to samé - se vší úctou k Tottenhamu - v obyčejném klubu," pokračoval bývalý reprezentant Švédska na adresu snajpra, který už konstantně září pátým rokem a je spojován například s Realem Madrid.

Pětadvacetiletý kolega Llorise, Lamely, Eriksena či Alliho, který si v Premier League připsal během 175 vystoupení již 122 branek a momentálně ho přibrzdilo zranění, kvůli kterému se nebude moci stát nejlepším kanonýrem ostrovní soutěže, potřebuje podle "Ibry" změnu trikotu.

"Myslím, že Kane se může prosadit i ve velkém klubu. Potřebuje přestup. Lidé si vás zapamatují kvůli tomu, co jste v kariéře vyhráli. A on potřebuje vítězit. Pokud po tom touží, potřebuje změnu. Tottenham je skvělý tým a má i fantastického trenéra, ale ne na takové úrovni, aby vyhrál všechno," ocenila argentinského odborníka na lavičce Kohoutů Mauricia Pochettina největší hvězda kalifornských Galaxy.