TOP 10 hráčů, kteří už by měli papírově uvadat, ale pořád nedávají šanci mladším kusům

Specializovaný statistický server whoscored.com sestavil žebříček deseti nejlépe hodnocených veteránů, kteří působí v pěti nejrespektovanějších ligách Starého kontinentu.

TOP 10 hráčů, kteří už by měli papírově uvadat, ale pořád nedávají šanci mladším kusům

Hodnoceni byli všichni hráči, kteří již překročili hranici třiatřiceti let a kteří v právě probíhajícím ročníku nastoupili minimálně do deseti ligových soubojů.

Nejlepší známky sbírá Cristiano Ronaldo, jenž už se v Serii A adaptoval bez výraznějších problémů a opět za něj mluví čísla. K tomuto datu si ba barvách turínských Bianconeri přispal 14 branek a 5 gólových asistencí.

Velmi dobře si vedou také neúnavný polský nestor Lukasz Piszczek, jenž válí v Borussii Dortmund již od roku 2010 a brazilský středopolař Fernandinho, který se na Etihad Stadium těší důvěře Josepa Guradioly a v kádru ambiciózních Citizens nikdy na lavičku náhradníů nepatřil.

Výtečnou formou disponuje i italský útočník Fabio Quagliarella, jenž pálí za Sampdorii Janov takovým způsobem, jako by mu snad neměl už za pár dní oslavit šestatřicáté narozeniny. V posledních deseti utkáních Serie A dostáhl bývalý fotbalista Juve či Neapole na 12 tref a je na nejlepší cestě překonat své osobní ofenzivní maximum za jednu sezonu, které si 19 brankami stanovil v minulém ročníku.

Nadprůměrné známky pak pravidelně sklízejí i další známé tváře jako Mathieu Debuchy, David Silva, Aleksandar Kolarov či Thiago Silva, jenž letos zaútočí již na svůj šestý francouzský titul.

TOP 10 "The Golden Oldies" v sezoně 2018/2019:

1. Cristiano Ronaldo, Juventus
2. Lukasz Piszczek, Borussia Dortmund
3. Fernandinho, Manchester City
4. Mathieu Debuchy, Saint-Étienne
5. David Silva, Manchester City
6. Aleksandar Kolarov, AS Řím
7. Fabio Quagliarella, Sampdoria Janov
8. José Holebas, Watford
9. Sol Bamba, Cardiff City
10. Thiago Silva, Paris Saint-Germain