TOP 10 hráčů, kteří už by měli papírově uvadat, ale pořád nedávají šanci mladším kusům

TOP 10 hráčů, kteří už by měli papírově uvadat, ale pořád nedávají šanci mladším kusům

Specializovaný statistický server whoscored.com sestavil žebříček deseti nejlépe hodnocených veteránů, kteří působí v pěti nejrespektovanějších ligách Starého kontinentu.

Hodnoceni byli všichni hráči, kteří již překročili hranici třiatřiceti let a kteří v právě probíhajícím ročníku nastoupili minimálně do deseti ligových soubojů.

Nejlepší známky sbírá Cristiano Ronaldo, jenž už se v Serii A adaptoval bez výraznějších problémů a opět za něj mluví čísla. K tomuto datu si ba barvách turínských Bianconeri přispal 14 branek a 5 gólových asistencí.

Velmi dobře si vedou také neúnavný polský nestor Lukasz Piszczek, jenž válí v Borussii Dortmund již od roku 2010 a brazilský středopolař Fernandinho, který se na Etihad Stadium těší důvěře Josepa Guradioly a v kádru ambiciózních Citizens nikdy na lavičku náhradníů nepatřil.

Výtečnou formou disponuje i italský útočník Fabio Quagliarella, jenž pálí za Sampdorii Janov takovým způsobem, jako by mu snad neměl už za pár dní oslavit šestatřicáté narozeniny. V posledních deseti utkáních Serie A dostáhl bývalý fotbalista Juve či Neapole na 12 tref a je na nejlepší cestě překonat své osobní ofenzivní maximum za jednu sezonu, které si 19 brankami stanovil v minulém ročníku.

Nadprůměrné známky pak pravidelně sklízejí i další známé tváře jako Mathieu Debuchy, David Silva, Aleksandar Kolarov či Thiago Silva, jenž letos zaútočí již na svůj šestý francouzský titul.

TOP 10 "The Golden Oldies" v sezoně 2018/2019:

1. Cristiano Ronaldo, Juventus
2. Lukasz Piszczek, Borussia Dortmund
3. Fernandinho, Manchester City
4. Mathieu Debuchy, Saint-Étienne
5. David Silva, Manchester City
6. Aleksandar Kolarov, AS Řím
7. Fabio Quagliarella, Sampdoria Janov
8. José Holebas, Watford
9. Sol Bamba, Cardiff City
10. Thiago Silva, Paris Saint-Germain