Ševci zvyšují konkurenci na brankářském postu bývalým gólmanem Slavie, Karviné či Jihlavy

Ševci zvyšují konkurenci na brankářském postu bývalým gólmanem Slavie, Karviné či Jihlavy

Zlín, ve kterém došlo v průběhu zimní přestávky k trenérské vyměně, oznámil druhou lednovou posilu a opět jde o zahraničního hráče, byť "jen" ze Slovenska.

Do Baťova města přichází obrovitý brankář Matej Rakovan, jenž se vrací do české ligy ze skotského Dundee United, za který od startu této sezony Championship (2. liga) odchytal devět utkání a pral se o místo se Švýcarem Siegristem.

Ke svému novému zaměstnavateli, se kterým si osmadvacetiletý strážce svatyně plácl na dvouletém kontraktu, se připojí uprostřed pracovního týdne na tureckém soustředění.

Dvoumetrový Rakovan je odchovancem Žiliny, který prošel také Karvinou, Jihlavou či Slavií, s tím, že v české nejvyšší soutěži dosud nastoupil do 46 duelů, v nichž odchytal 3996 minut.

Jisté místo jedničky ovšem nemá - v kádru momentálně šestých Ševců je totiž stále i odchovanec Stanislav Dostál, jehož zdobí vynikající reflex na brankové čáře. "Klub tímto příchodem zvýšil konkurenci na postu brankářské jedničky," zaznělo na stránkách fcfastavzlin.cz.