Těmto klubům se štěstí vyhýbá obloukem aneb Koho všeho v Anglii trápí početná marodka?

Těmto klubům se štěstí vyhýbá obloukem aneb Koho všeho v Anglii trápí početná marodka?

Nepříjemné potíže momentálně řeší Tottenham Hotspur. Na marodku se poroučeli hned dvě z klíčových opor mužstva. Z dlouhodobějšího hlediska se však najde v Premier League ještě jeden tým, který sužují zdravotní potíže ještě více.

Harry Kane a Delle Alli dohromady v této sezóně nastříleli už sedmadvacet soutěžních branek. Nyní se však na utkání svého týmu koukají spíše jen z tribuny. Oba totiž momentálně jsou ve stavu neschopných z důvodu zdravotních problémů.

Tottenham má vůbec v tomto ročníku na zranění docela pech. Zranění Harryho Kanea, který má absentovat zhruba do začátku března, je v pořadí osmadvacátým mezi hráči Hotspur v probíhající sezóně.

Redaktoři webu talkSPORT.com si dali tu práci a zjistili, kdo je na tom v tomto směru nejhůře, a komu se naopak zranění vyhýbají. Brali přitom v potaz zranění, která si vyžádala nejméně devítidenní absenci, nebo kvůli němu hráč přišel o zápas. „Kohouti“ jsou v žebříčku na druhém, nebo chcete-li na předposledním místě. Zkrátka mají druhý nejvyšší počet zraněných hráčů v sezóně.

Hůře na tom je pouze Manchester United. Fotbalisty z Old Trafford potkalo zranění už dvaatřicetkrát. O třetí místo se dělí s šestadvaceti absencemi Newcastle United a londýnský Arsenal. Negativní TOP 5 pak uzavírá Cardiff City.

Naopak možná nejlepší prevencí proti zraněním se můžou pochlubit ve Wolverhamptonu, jemuž některý z fotbalistů vypadl z tohoto důvodu pouze čtyřikrát. Za ním pak najdeme seřazené Leicester, Brighton, Chelsea a Everton.