Nemyslel jsem si, že to bude tak znát, přiznává slávista Masopust po dlouhé pauze od fotbalu

Nemyslel jsem si, že to bude tak znát, přiznává slávista Masopust po dlouhé pauze od fotbalu

Jednou ze slávistických posil je i Lukáš Masopust. Exjablonecký záložník absolvoval s pražským týmem zimní přípravu a už vyhlíží jak zápasy domácí soutěže, tak i dvojzápas s Genkem v Evropské lize.

„Bylo to zatím docela náročné, ale věřím, že se na sezónu dobře připravíme a zvládneme uspět,“ říká s odhodláním Masopust před jarní části fotbalového ročníku pro webové stránky Slavie.

V té podzimní toho však neodehrál tolik, kolik by si zřejmě sám představoval. A to vinou zranění ze začátku listopadu. „Už se těším, až to začne. V sezóně je to příjemnější než příprava,“ potvrzuje, že už se soutěžních utkání nemůže dočkat. „Všechno v pořádku,“ potvrzuje, že zranění postranního vazu, ke kterému přišel po zákroku dukelského Ďurici už je vyléčené.

„Jen ta dlouhá pauza je znát,“ přiznává. „Nemyslel jsem si, že to bude znát až tolik. Je nepříjemné se do toho dostávat po takové době. Dva, tři měsíce úplně bez fotbalu nejsou příjemné pro žádného fotbalistu a někdo se do formy dostává dřív, někdo déle,“ říká slávistický záložník.

Ten připustil, že změny ve svém životě příliš nemusí. „Do toho jsme se stěhovali, nový klub, než si člověk zvykne, bude to asi ještě chvíli trvat,“ myslí si. „Pochopitelně je to fotbalový život a věřím, že si brzo zvyknu a bude to všechno v pohodě,“ ujišťuje.

Jeho i celou Slavii čekají na jaře velké výzvy. „Hraje se tady o titul, o skupinu Ligy msitrů. Šíře kádru je obrovská a pro mě je výzva tady být a bojovat o místo,“ těší se. „Všichni půjdeme společně za cílem získat titul. A na podzim postoupit do Ligy mistrů,“ vysloví přání všech slávistů.

Do Edenu se těší ještě z jednoho důvodu. Tradičně se mu tam totiž daří. „Za celou kariéru jsem byl v Edenu jen dvakrát a odvezl jsem si čtyři body,“ usmívá se při vzpomínce na zápasy proti Slavii. „Fanoušci jsou skvělí. Líbí se mi, že tam nepotřebují žádné zábrany a že to funguje tak, jak by mělo,“ připomíná i podporu domácích příznivců.

Ti zřejmě hned zkraje sezóny Eden zaplní. V play off Evropské ligy totiž už v únoru Slavia přivítá belgický Genk. „Je super poměřit si síly s někým s Evropy. Zatím mám zkušenost, že se dá hrát s každým,“ připomíná, že nějaké zápasy v evropských pohárech má už za sebou. „Je to hodně o zkušenostech a o tom nebát se hrát,“ uzavírá.