Všechna manažerova rozhodnutí byla špatně, zkritizovala kouče Arsenalu klubová legenda

Londýnský Arsenal příliš nezvládl úvodní zápas osmifinále Evropské ligy na hřišti Rennes. V souboji českých gólmanů se radoval domácí Tomáš Koubek, když francouzský celek porazil tým Petra Čecha 3:1. A kritika se snáší na hlavu kouče Unaie Emeryho.

Londýňané do utkání sice dobře vstoupili, když už od třetí minuty vedli brankou Iwobiho, ještě před půlí ale srovnal Bourigeaud a výhru Rennes zařídili ve druhém dějství proti oslabenému Arsenalu vlastním gólem Monreal a Sarr.

Po zápase se pochopitelně příliš pozitivních ohlasů hostům nedostalo. Kritický byl především Martin Keown, bývalý hráč Arsenalu. Ten si vzal na mušku hlavně kouče Emeryho. „Bylo tam několik rozhodnutí, která manažer udělal. A všechna byla špatně,“ nebral si servítky.

Nedokázal pochopit třeba to, že Emery deset minut před koncem za stavu 2:1 pro Rennes střídal Pierra Aubameyanga.  „Nevím, proč ho stáhnul,“ kroutila hlavou legenda, která v dresu „Gunners“ odehrála více než čtyři stovky zápasů. „U týmu s deseti muži bych si myslel, že je to hráč, kterého byste chtěli mít na hřišti,“ tvrdí dál v rozhovoru pro BT Sport.

Keown i všímá, že Arsenalu se nedaří především v zápasech na hřištích soupeřů, před dalším utkáním je však spíše optimistický. Londýnští v něm přivítají na domácí půdě Manchester United. „V současnosti má Arsenal venku katastrofální formu, ale další zápas hraje doma a tam je silný. Myslím, že Manchester by pro ně mohl být perfektním soupeřem,“ věří.

Ale na závěr se ještě vrací k Emerymu. „Myslím, že problém, který má, je, že nevybírá svůj nejlepší tým,“ tvrdí Keown. Nezdá se mu třeba, že příliš nestaví Aarona Ramseyho, který po sezóně odchází jako volný hráč do turínského Juventusu. „Myslím, že má problém s jeho angličtinou. A nevím, jestli tam není komunikační problém s hráči,“ přemítá na závěr.