V jakém složení jedou Lvíčata do Španělska? Předešlou zkušenost má jen 5 hráčů, přítomni jsou i sparťané Drchal s Plechatým

Lvíčata mají před sebou španělské soustředění, na němž nastoupí proti Islandu (22. března) a Mexiku (25. března). Koho na nadcházející dva duely nominoval trenér Karel Krejčí?

V jakém složení jedou Lvíčata do Španělska? Předešlou zkušenost má jen 5 hráčů, přítomni jsou i sparťané Drchal s Plechatým

Explzeňský stratég, který u kormidla vystřídal Vítězslava Lavičku, vsadil jak na osvědčená jména, tak na tváře, které se teprve musí otrkat. To platí například pro gólmana Dunajské Stredy Martina Jedličku, dalšího brankáře Jiřího Letáčka z Pardubic či obránce Jana Krále z Erzgebirge Aue.

Nějaké starty už v minulosti nasbírali Matěj Chaluš, jehož nedávno Slavia půjčila do Příbrami, Denis Granečný z Baníku Ostrava, Antonín Vaníček z Bohemians 1905 či Jan Matoušek, jenž tráví jarní část u řeky Litavky.

V útoku se sešli tři střelci bez jediného vystoupení - kromě Ondřeje Šašinky z Baníku a Martina Graiciara z Fiorentiny se dostalo také na devatenáctiletého Václava Drchala, jenž v pondělí pomohl juniorce Sparty čtyřmi góly přehrát Duklu.

P.S.: Mezi náhradníky jsou mimo jiné i hráči druholigového Sokolova, a sice záložník Daniel Novák a obránce Daniel Stropek.

Nominace U-21:

Brankáři: Jedlička (Dunajská Streda), Letáček (Pardubice), Trmal (Slovácko)

Obránci: Douděra (Dukla), Holík (Zlín), Chaluš (Příbram), Král (Aue), Plechatý (Sparta), Souček (Dukla)

Záložníci: Bucha (Mladá Boleslav), Granečný (Baník), Janošek (Slovácko), Krejčí (Brno), Matoušek (Příbram), Sadílek (Eindhoven), Vaníček (Bohemians), Žitný (Teplice)

Útočníci: Drchal (Sparta), Graiciar (Fiorentina), Šašinka (Ostrava)