Schick: Ranieri se do nás snaží nalít pozitivitu, trochu vyčistit prostředí. Lidsky je hrozně fajn a férovej

Schick: Ranieri se do nás snaží nalít pozitivitu, trochu vyčistit prostředí. Lidsky je hrozně fajn a férovej

Pozice Patrika Schicka v AS Řím se po příchodu nového trenéra Claudia Ranieriho podle všeho změnila. Velezkušený italský odborník s pestrou klubovou minulostí totiž českého reprezentanta nasadil do svých prvních dvou utkání od úvodní minuty, chválil ho a zřejmě s ním počítá i nadále.

"Slyšel jsem tu tiskovku, ještě se mnou potom mluvil před prvním zápasem s Empoli. Samozřejmě mi to udělalo radost a jsem rád, že jsem pak dal gól a vyhráli jsme. Bohužel ten další zápas ve Ferraře jsme prohráli, což je pro nás velká komplikace. Takže uvidíme, až se vrátím," uvedl idnes.cz citovaný hráč s minulostí ve Spartě, Bohemians 1905 či Sampdorii Janov.

Jak se ve věčném městě změnila po odchodu Eusebia Di Francesca, ředitele Monchiho a dalších lidí atmosféra? "Nikdy není příjemné, když při odchodu trenéra přijdou o práci ještě další lidi. Opustil nás doktor, celý realizační tým, jeden masér, pak odešel i sportovní ředitel Monchi. Poslední týdny nebyly příjemné. Pan trenér Ranieri se do nás snaží nalít pozitivitu, trochu vyčistit prostředí, což se, myslím, i daří. On je lidsky hrozně fajn, férovej, co jsem za pár dní poznal.," chválil svého nového šéfa český reprezentant, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Zvlášťě nečekaný konec Monchiho, který zamířil zpět do Sevilly, ho nepříjemně zaskočil. "Všechny nás to samozřejmě mrzí. Nečekali jsme to. Monchi byl hrozně férovej chlap, vždy za námi stál, bránil nás, co to šlo. Všichni jsme ho měli rádi, nikdo s ním neměl problém. Byl s námi na tréninku každý den, jako bývalý fotbalista ví, jaké to je. Kdokoliv měl jakýkoliv problém, mohl za ním přijít, dalo se s ním normálně bavit," doplnil na idnes.cz Schick, jehož Vlci prošli změnami po nepříjemných prohrách s Laziem a Portem.

Aktuálně pátý tým Serie A, jehož konto zdobí tři mistrovské tituly, čekají po repre pauze domácí duely s Neapolí a Fiorentinou.