Nyní Wembley, brzy Stamford Bridge. O první bitvu s Chelsea ale Souček přijde: Budu trpět

Nyní Wembley, brzy Stamford Bridge. O první bitvu s Chelsea ale Souček přijde: Budu trpět

Tomáše Součka čekají v brzké době v Londýně hned dva zápasy. První z nich s národním mužstvem ve Wembley a druhý pak se Slavií, která přijede v rámci čtvrtfinálové fáze Evropské ligy na Stamford Bridge.

Čtyřiadvacetiletý záložník, který je spojován s letním odchodem do zahraničí, si této možnosti mimořádně váží. "Třeba už si ve Wembley nikdo z nás znovu nezahraje. Pro mě jde o stadion s největší fotbalovou historií. Beru jako poctu, že tam mohu hrát. Doufám, že bude vyprodáno," uvedl před pátečním výkopem svěřenec koučů Jindřicha Trpišovského a Jaroslava Šilhavého.

V britské metropoli se hraje 18. dubna a fanouškovsky atraktivní Blues budou ve dvojzápase - stejně jako Sevilla - jasným favoritem. "Myslím, že mezi osmi nejlepšími je to vabank. Třeba Benfica Lisabon i Frankfurt mají obrovskou sílu. Jen je lidi tolik neberou. A tak je lepší mít klub s obřím jménem, kde je bitva spojená s velkým zážitkem," pokračoval bývalý hráč Slovanu Liberec či Viktorie Žižkov.

První měření sil s účastníkem Premier League je na programu 11. dubna a Souček ho bude muset kvůli trestu za žluté karty vynechat. "Budu trpět, ale snad mi to v součtu ty dva duely na anglické půdě vynahradí. Doufám, že podruhé pojedu do Londýna povzbuzen dobrým výsledkem z reprezentace a v dresu Slavie bude pořád o co hrát," uzavřel kolega Deliho, Ngadeua, Škody a spol.