Suchý o případném návratu do Edenu: Musela by se sejít spousta věcí. Slavia je v rozkvětu, není to téma dne pro mě ani pro ni

Suchý o případném návratu do Edenu: Musela by se sejít spousta věcí. Slavia je v rozkvětu, není to téma dne pro mě ani pro ni

Ačkoliv přišel kvůli letní operaci achilovky o opci automatického prodloužení smlouvy v Basileji a v českém národním týmu mu zase byla uzmuta kapitánská páska, třicetiletý stoper Marek Suchý zůstal pozitivní a dopředu ho hnala i vidina reprezentačních zápasů s Anglií a Brazílií.

Páska by mu však mohla být vrácena, neboť sparťanský záložník Bořek Dočkal dorazil tento týden na sraz zraněný a nad jeho startem proti Albionu se vznáší otazník...

"Nechci spekulovat. Jsem hrozně rád, že s Bořkovým nástupem se reprezentace na podzim zvedla. Psali jsme si hned, když jsem viděl, že proti Olomouci nehraje. Měl by snad mít jen menší problém," ozřejmil v interview pro sport.cz bývalý zadák Spartaku Moskva.

V poslední době ho jakožto slávistického odchovance potěšil slavný pohárový postup přes Sevillu. Všem sešívaným borcům tak v Praze k proniknutí do čtvrtfinále Evropské ligy náležitě gratuloval.

Zatím to navíc vypadá, že by mohl být v létě volným hráčem, nová smlouva se švýcarským gigantem stále není podepsaná. "Klub má zájem se mnou smlouvu prodloužit a dostal jsem úvodní nabídku, začínáme jednat. Klub jde novou cestou, ubylo velkých nákupů, snaží se hrát s mladými, s odchovanci. Tenhle rok nám navíc se hrubě nepovedl, v příští sezoně je velkou motivací návrat do Evropy a na první místo. Je to ve fázi, kdy to musím pořádně promyslet a chci se dobře rozhodnout. Ve hře je setrvání i jiná zahraniční soutěž," uvedl na repre srazu Suchý.

Na možný návrat do vršovického Edenu to však podle jeho slov stále ještě nevypadá. A to ani kdyby musel v Basileji po pěti letech opravdu skončit a přesunout se o pomyslný dům dál.

"Musela by se sejít spousta věcí. Slavia je v rozkvětu, není to téma dne pro mě ani pro ni. Držím jí dál palce," zakončil defenzivní specialista, jenž má na mezinárodní úrovni odkopáno 39 duelůů s bilancí jednoho přesného zásahu.