I po debaklu s Anglií se pro Čechy nic nemění. Kvalifikace pro nás začne až v červnu, tvrdí Šilhavý

I po debaklu s Anglií se pro Čechy nic nemění. Kvalifikace pro nás začne až v červnu, tvrdí Šilhavý

Ačkoliv se čeští reprezentanti již vrátili do svých klubových pracovišť a mohou se tak soustředit na ligové dění, pak jediný, kdo se stále snaží analyzovat situaci okolo národního týmu, je trenér Jaroslav Šilhavý. Drtivá prohra ve Wembley mu ukázala, jak to rozhodně nepůjde.

„Není omluva pro to, co jsme tam předvedli. Očekával jsem, že nás Angličané přehrají, mají lepší kádr než my, ale nečekal jsem, že budou naši kluci tak nervózní. Dostali jsme neskutečný výprask. Je to černá můra, která se bohužel nedá vzít zpátky,“ bědoval sedmapadesátiletý lodivod, jenž si kromě reprezentace vyzkoušel angažmá také ve Slavii, Dukle, Jablonci nebo Liberci.

Jako všude jinde, ani zde nezbývá nic jiného, než se z porážky poučit a třeba se vrátit zase o něco silnější. Podzimní zápasy nám odhalily, že tu je na čem stavět. „Utkání s Anglií nám ukázalo, co nám chybí na soupeře, který je o třídu nebo dvě výše než my. Většina jejich hráčů pochází z Premier League, kde je ten rozdíl v porovnání s českou ligu opravdu znát. Tam jsou zvyklí hrát klidně dva zápasy do týdne, proto jsou tak fyzicky odolní,“ vysvětloval Šilhavý.

Češi se budou moct vzpamatovat hned v duelu s Bulharskem. Ten však přijde až 7. června. Jaké jsou plány do té doby? „Tak kvalifikace (na EURO 2020) pro nás vlastně začne teprve až teď. Anglie je jasný favorit, o čemž se nedá pochybovat, ale i my musíme ukázat, na co máme. Už během zápasu s Brazílií jsme předvedli úplně jinou tvář. Poučili jsme se. Pevně věřím, že nás zlé časy opustily,“ dodával nový architekt úspěchu, který na podzim v roli šéfa lavičky národního kouče vystřídal Karla Jarolíma.