Kdo bude na Emirates Stadium rozhodovat o přestupech? Arsenal přemýšlí o Zubizarretovi

Kdo bude na Emirates Stadium rozhodovat o přestupech? Arsenal přemýšlí o Zubizarretovi

Na londýnském Emirates Stadium momentálně pátrají po novém šéfovi transferové politiky a s manažerem Unaiem Emerym by mohl za jistých okolností spolupracovat jeho španělský krajan.

Do hledáčku Arsenalu se totitž dostal sedmapadesátiletý funkcionář Andoni Zubizarreta, jenž aktuální zastává funkci sportovního ředitele v předním francouzském klubu Olympique Marseille.

Kanonýři sice původně lanařili do britské metropole Monchiho, ten se však po svém předčasném konci v AS Řím rozhodl vrátit do rodné země a hlavně klubu, ve kterém si udělal jméno, tedy do Sevilly.

Někdejší slavný brankář se 126 mezinárodními starty, který je legendou Barcelony a zachytal si také za Alavés, Bilbao či Valencii, však také není žádné malé jméno. Přestupy už totiž řešil několik sezon také na katalánském Camp Nou, kde musel po rozhodnutí Josepa Marii Bartomeueho skončit v lednu 2015.

Na jihu Francie v Ligue 1 operuje od října 2016 a za tu dobu přivedl na slavný Vélodrome například Dimitri Payeta, Kevina Strootmana či Maria Balotelliho. Bude po necelých třech letech součástí koloběhu renomované Premier League?