Kritika Argentinců ubližovala rodině Higuaína a tak skončil: K radosti mnoha lidí už to budu sledovat jen zpovzdálí

Kritika Argentinců ubližovala rodině Higuaína a tak skončil: K radosti mnoha lidí už to budu sledovat jen zpovzdálí

Ostřílený Gonzalo Higuaín už si nikdy žádný start na mezinárodním poli nepřipíše. S argentinskou reprezentací se tak loučí s bilancí 75 vystoupení a 31 branek, s tím, že naposledy byl v pruhovaném trikotu k vidění na loňském světovém šampionátu v Rusku, na kterém se jeho země loučila v osmifinálové fázi.

Hlavní kouč Lionel Scaolini už byl o jeho kroku informován, nyní tak přišli na řadu fanoušci. "Myslím, že je to tak pro mě nejlepší. Můj reprezentační kruh se uzavřel, už to budu sledovat jen zpovzdálí, k radosti mnoha lidí," citoval současného útočníka Chelsea, který na Stamford Bridge hostuje z Juventusu, web sport.cz.

Svým vyjádřením připomněl vytrvalou kritiku, která se na něj po důležitých turnajích hrnula při neproměněných šancích či pokutových kopech.

"Zlá kritika ubližuje. Viděl jsem, jak má rodina trpí, ale já dával reprezentaci vždycky maximum. Lidé si pamatují branky, které jsem nedal, ale ne ty, které jsem dal. Jsem si jistý, že ten gól proti Belgii slavili všichni," připomněl čtvrtfinále MS 2014 někdejší snajpr River Plate, Realu Madrid, AC Milán či Neapole.

Nyní se tak může jednatřicetiletý hráč soustředit už jen a pouze na klubovou kariéru...