Nejdražšími zadáky planety oplývají na Anfield Road, v Allianz Areně a na Etihad Stadium

Nejdražšími zadáky planety oplývají na Anfield Road, v Allianz Areně a na Etihad Stadium

Zadáci nikdy nebudou přestupovat za tak ohromné peníze jako ofenzivní hráči, kteří se starají o střílení branek, nicméně ti nejlepší z obránců už se i tak přibližují magické cifře 100 milionů eur.

Na čele nejdražších defenzivních specialistů všech dob se vyhřívá sedmadvacetiletý nizozemský reprezentant Virgil van Dijk z Liverpoolu. Za bývalého fotbalistu Groningenu či Celtiku Glasgow zaplatili Reds Southamptonu 84,5 milionů eur.

Na druhém místě pořadí je třiadvacetiletý reprezentant země galského kohouta Lucas Hernández, který hraje po celou svou profi kariéru za madridské Atlétiko. V létě 2019 se to však změní a mladík se přesune do bavorské Allianz Areny, kde je doma Bayern Mnichov.

O stupínek níže se nalézá jeho vytáhlý krajan Ayemeric Laporte, jenž si udělal jméno v baskickém Athleticu Bilbao a od úvodu loňského roku již tvrdí muziku pod Josepem Guardiolou v Manchesteru City.

Do první pětky se pak vlezli i dva Angličané, a sice Kyle Walker, který se po štacích v Sheffieldu United, Northamptonu, Queens Park Rangers, Tottenhamu nebo Aston Ville usadil na Etihad Stadium a jeho týmový spoluhráč John Stones, který hraje v barvách Citizens už třetí sezonu.

Aktuálně druhý tým Premier League má v TOP 10 jasně největší počet zástupců, což znamená, že má kvalitní defenzivní činnost těžce vykoupenou.

TOP 10 nejdražších obránců všech dob:

1. Van Dijk - 84.5 milionů eur
2. Lucas Hernández - 80
3. Laporte - 65
4. Walker - 56.7
5. Stones - 56.5
6. David Luiz - 50
7. Eder Militao - 50
8. Ferdinand - 46
9. Otamendi - 45
10. Mendy - 45