Krmenčíka dlouhé zranění zocelilo: Budu mít teď větší klid i nadhled

Krmenčíka dlouhé zranění zocelilo: Budu mít teď větší klid i nadhled

Přetržený křížový vaz je jedno z nejhorších fotbalových zranění, což nyní může potvrdit i šestadvacetiletý český reprezentant Michael Krmenčík z Viktorie Plzeň. Jak to vypadá s jeho návratem do hry? Aktuální soutěžní ročník a jeho vyvrcholení již bývalý ofenzivní hráč Dukly nestihne...

Zhruba za šest týdnů čeká kolegu Beauguela, Bakoše či Chorého klíčová magnetická rezonance, která prozradí, zda se štěp uchytil. Pakliže se tak stane, ofenzivní fotbalista dostane zelenou k plnému tréninku s týmem a do zápasů.

Do rozcviček ve Štruncových sadech už se ostatně zapojuje nyní a pracuje s míčem. Musí však být opatrný, neboť je jeho vaz zatím slabší. Stoprocentní formu by však měl mít nejpozději před příšt sezonou 2019/2020.

"Hodně lidí říká, že je to fotbal. Přišlo to sice v nejméně vhodnou chvíli, ale já to beru sportovně. Trochu mě to zocelí do další práce. Budu mít teď větší klid i nadhled," uvedl v interview pro server ceskatelevize.cz svěřenec kouče Pavla Vrby.

Ten už je tak několik měsíců pouhým fanouškem. "Chodím se koukat na každý zápas, pokud tedy nehrajeme někde ve Zlíně nebo Slovácku. Když je to doma nebo v okolí Prahy, tak jedu a prožívám to s kluky. Když pak prohráváme, nejradši bych tam skočil," přiznal svrbění nohou na portálu ceskatelevize.cz Krmenčík.

Návrat do plné zátěže už se podle jeho slov blíží. "Makáme s fyzioterapeutem na tom, abych se dostal zpět v co nejlepší formě a neztratil fyzičku. Zatím to jde všechno dobře. Koleno drží, za což jsem rád. Děláme vše od fyzioterapie až po rekonvalescence. Jsem rád, že můžu dělat s takovým člověkem, jako je Petr Nasler. Za to mu musím poděkovat," doplnil kanonýr v rekonvalescenci.

A co budoucnost? Jak v létě, tak v průběhu zimy byl spojován s odchodem do zahraničí. V zimě už dokonce odcestoval do belgických Brugg, ale vše zhatilo to, že se kluby nedohodly. "Každý fotbalista se chce někam posunout. Plzeň je ale top tým v Česku a hraje evropské poháry, jak Evropskou ligu, tak Ligu mistrů. Já jsem si obě soutěže zahrál a doufám, že si je ještě zahraji. Podle mě není kam pospíchat a ani není kam jít dál, když vím, že hraji v týmu, který šlape a má nejvyšší cíle," uzavřel na stránkách ceskatelevize.cz Krmenčík.