Willian stále čeká, jestli se Chelsea rozhoupe. Zvítězí loajalita nebo oživený zájem z LaLigy?

Willian stále čeká, jestli se Chelsea rozhoupe. Zvítězí loajalita nebo oživený zájem z LaLigy?

Londýnská Chelsea neprožívá zrovna zářnou sezónu a prioritou je zajistit si účast v dalším ročníku Ligy mistrů. Cesty jsou dvě, ale zatím je nejisté, zda ostrovní gigant dokráčí alespoň po jedné z nich zdárně. Ve vzduchu se také vznáší možný zákaz nákupů, který by klubovou politiku přestupů rozhodně ovlivnil. I proto zatím neví brazilské křídlo Willian, jaké barvy bude v příští sezóně hájit.

Již před několika týdny se vyslovil, že by se nebránil na Stamford Bridge pokračovat. Smlouvu má ještě na jeden rok, ale není jisté, zda mu bude prodloužena. Vedení Blues prý chystá vylepšený kontrakt, ale zatím hráče neoslovilo. I proto se začalo spekulovat o zájmu Barcelony, která má na jeho hlavu již delší dobu spadeno.

Willian působí v Chelsea již od roku 2013, kdy přišel z Ruska. Zaznamenal zde několik klubových úspěchů, ale v poslední době se zdá, že londýnskému obrovi ujel vlak. V Premier League nepatří mezi aspiranty na titul, účast v Lize mistrů je nejasná a v možný triumf v Evropské lize je jen malou náplastí. Na Camp Nou je aktuálně mnohem větší možnost získávat cenné trofeje, na což by mohl brazilský legionář slyšet.

O jeho služby již v minulosti projevili zájem v Číně nebo Itálii. Také Barcelona se o něj už hlásila, ale neuspěla. Podle listu Telegraph již katalánský gigant připravuje nabídku, kterou by mohl ohrozit jen zákaz Chelsea nakupovat nové hráče. Současný kádr nemá adekvátní náhradu na jeho post a bylo by ošemetné jej uvolnit. Blues musí přijít se zajímavým vylepšením smlouvy, jinak by jej za rok museli pustit zdarma.