Příbram hraje o život. Takové týmy vždycky koušou, soudí Brabec před další ligovou bitvou

Příbram hraje o život. Takové týmy vždycky koušou, soudí Brabec před další ligovou bitvou

Nedělní podvečer nabídne předposlední kolo základní části české nejvyšší soutěže a Plzeň míří na půdu Příbrami, která bojuje o udržení v této elitní společnosti. Hostující obránce Jakub Brabec má jasno, že na půdě středočeského celku nebude jeho tým sbírat body snadno, přestože je v tabulce dělí obrovská propast.

Brabec posílil nečekaně kádr Viktoriánů v zimě, ale příliš herního prostoru se mu z počátku nedostávalo. V posledních ligových zápasech se však usadil v základní sestavě, na kterou vsází kouč Pavel Vrba.

„Nebude to nic jednoduchého. Příbram hraje o život a nikdy není příjemné hrát proti takovým mančaftům. My se ale musíme soustředit na sebe a doufám, že tam vyhrajeme,“ přeje si několikanásobný český reprezentant.

Plzeň vykazuje ve svých řadách větší kvalitu, ale soupeř může ohrozit výsledek z protiútoků a standardních situací. „Příbram bude hodně spoléhat na brejky a standardky, na to si musíme dát pozor. Doufám, že po většinu zápasu budeme držet balon a vytvoříme si co nejvíce příležitostí,“ pokračuje zkušený obránce v rozhovoru pro klubové stránky západočeského celku.

Brabec je rád, že se stále více prosazuje v sestavě a může Viktoriánům pomoci v boji o další ligový titul. Slavia má stále náskok, ale rozhodnuto zatím není. „Pomalu se do toho dostávám. Ze začátku roku jsem měl zápasový výpadek a jsem rád, že mám opět šanci nastupovat pravidelně a dostávat se do formy. Hodně mi pomáhají spoluhráči, třeba Roman Hubník,“ poukazuje na kvality svého parťáka ve středu defenzivní řady.