Ostravští chuligáni posílají pozdrav nejen na ostatní české tribuny, ale i do Polska

Ostravští chuligáni posílají pozdrav nejen na ostatní české tribuny, ale i do Polska

Slezské derby klepe v předposledním ligovém kole základní části a dveře a fanoušci Baníku o sobě dávají vědět. Před pár dny bylo možné zaznamenat jejich nové video „Chuligáni z Bazalů“, o které se postaraly dvě tváře tamní rapové scény. Přestože Baník již tento stadión ke svým účelům nevyužívá, stále na legendární svatostánek nezapomíná.

Fanoušci Baníku chtěli tímto vizuálem podpořit svůj oblíbený tým a na sociálních sítích se nechávají slyšet, že budou v hledišti na zmíněné derby více než slyšet. Chacharski a Pretorian do hudební produkce od El Bajta vyznávají lásku tradičnímu slezskému klubu a poukazují nejen na jeho slavnou minulost, ale i fakt, že jeho příznivci jej podporovali i v dobách temna.

Autoři této skladby posílají pozdrav na ostatní české tribuny se slovy, že jejich fanoušci jsou nejlepší v republice. Nezapomínají také na spřátelené kluby a chuligány z Polska, které je často možné v ochozech ostravského celku také registrovat.

Fotbal a rap k sobě mají blízko již delší dobu. Své rapové ódy se v minulosti dočkaly třeba Slavia či Sparta, v Brně zase Tafrob se Švancarou bojovali za Lužánky. Slovenský klub Trnava se před pár lety dočkal hymny od Toruly. Také v Polsku je možné vypozorovat nemalý počet skladeb, které vyjadřují podporu tamním celkům.