Bez šancí je těžké dát gól, ale věříme, že i Slavia ještě ztratí, burcuje Řezník

Bez šancí je těžké dát gól, ale věříme, že i Slavia ještě ztratí, burcuje Řezník

Kdyby dokázala vstřelit ještě jednu branku, přiblížila by se ještě více lídrovi aktuálního ročníku. Slavia zaváhala na půdě Zlína, ale také Plzeň nebyla bezchybná. Remíza 1:1 ukrojila něco z manka, ale stále chybí čtyři bodíky, které mohou být klíčové. V táboře Viktoriánů o tom měli jasno nejen obránce Radim Řezník, tak i autor jediné trefy Plzně Erik Pačinda.

Řezník po utkání poukazoval především na bídný druhý poločas, ve kterém si jeho tým nedokázal proti papírově slabší Příbrami vytvářet šance. „Bereme to jako ztrátu. Příbram jsme měli porazit, ale poté, co jsme vedli, jsme chybovali a dostali gól. Ve druhém poločase jsme si vůbec nevytvořili šance, kromě brejku Koviho. To je hodně málo, bez šancí je těžké dát gól a vyhrát,“ měl jasno plzeňský bek.

Před závěrečným kolem základní části je jisté, že Viktoria vstoupí do nadstavbové skupiny z druhého místa. „Věříme, že Slavia ještě ztratí. Stát se může cokoliv, jedeme dál a budeme bojovat,“ burcoval Řezník své spoluhráče do závěrečných bojů, ve kterých se rozhodne o tom, kdo získá mistrovský titul.

Jedinou branku plzeňského celku vstřelil Erik Pačinda, ale na tři body to nestačilo. Také on ví, že náskok Slavie se ztenčil, ale mohl být ještě menší. „Ztratili jsme dva důležité body, mohlo to být, co se týče snížení ztráty na Slavii, ještě lepší. Příbram ale potrestala naše chyby. Pokusíme se ale v nadcházejících zápasech o titul zabojovat,“ dodal Pačinda.