Ščasný: Tohle bylo nejhorší utkání, které jsem kdy trénoval ve Spartě. Téměř všichni byli zralí na střídání

Ščasný: Tohle bylo nejhorší utkání, které jsem kdy trénoval ve Spartě. Téměř všichni byli zralí na střídání

Před týdnem brala bod z pražského derby všemi deseti. Vykartovaný Kanga ale doma proti Karviné chyběl, stejně jako zraněný Dočkal. Letenský celek se proti týmu z opačného konce tabulky trápil a nakonec dostal před vlastními fanoušky nařezáno 1:3. Však také kouč Zdeněk Ščasný nebyl příliš výřečný před novináři bezprostředně po utkání.

Karviná se pod taktovkou kouče Straky začíná stávat opět postrachem ligy. Sparta tušila, že proti ní nebude lehké vyhrát, ale takový vývoj zápasu rozhodně nečekala. Výsledkem byla bodová ztráta, ale i ostuda, kterou na domácí půdě utrpěla.

„Tohle bylo nejhorší utkání, které jsem kdy trénoval ve Spartě. Je třeba se za náš dnešní výkon omluvit. Nemá smysl diskutovat, jestli někdo chyběl. My jsme hráli s Karvinou, věděli jsme, co chceme hrát. Bohužel strašidelné chyby nás hodily do paniky. To se nesmí stát. Nemá smysl spekulovat,“ vykazoval Ščasný emoce po ostudné prohře, kdy neměl k dispozici několik hráčů v základní sestavě. Na jejich absenci se však odmítal vymlouvat.

„Dočkal chybí, ale to nemá nic společného s tímhle zápasem. My jsme bez něj zvládli otáčet zápasy. Dneska jsme o poločase měli devět hráčů na střídání. Máme dva až tři výjimečné hráče, kteří chybí. To ale neznamená, že neporazíme Karvinou,“ pokračoval Ščasný v hodnocení utkání, které pro jeho výběr nedopadlo dobře.

„Budu se opakovat, ale na střídání bylo devět nebo deset hráčů. Všichni to teď vědí. Nedokážu si to vysvětlit. Nemá cenu z jednoho zápasu vyvozovat závěry vzhledem k hráčům, ale čeká nás teď důležitý pohárový zápas se Slavií. Budeme doufat, že se nám někteří hráči vrátí a budeme mít k dispozici Kangu,“ dodal Ščasný.