Slavia uspěla u odvolací komise. Tribuna Sever se proti Plzni zaplní věrnými fanoušky

Slavia uspěla u odvolací komise. Tribuna Sever se proti Plzni zaplní věrnými fanoušky

Jednou z nejznámějších tribun tuzemských stadionů je pražské Slavie. Masa fanoušků, která věrně podporuje svůj klub z Vršovic. Někdy jde příkladem ostatním, jindy se prezentuje negativním účinkem, po kterém obvykle následuje trest. Odvolací komise FAČR nakonec vyhověla žádosti o odložení, což znamená, že proti Plzni se tento prostor zaplní příznivci domácího celku.

„Policie opakovně kvůli bezpečnosti fotbalovou asociaci požádala o zrušení vykonatelnosti rozhodnutí disciplinární komise LFA, stejně jako Slavia Praha. Těmto žádostem jsem na základ pečlivé analýzy nakonec vyhověl,“ prohlásil v tiskové zprávě předseda odvolací komise Jan Lego. To znamená, že víkendový souboj prvního s druhým nakonec umožní vršovickému klubu zaplnit i pověstnou Tribunu Sever.

„Bezpečnost na stadiónech i jeho okolí by pro nás měla být prioritou číslo jedna, a proto nebylo možné důvodné žádosti policie přehlížet,“ pokradl předseda Lego, který také zdůraznil, že další zasedání během následujícího týdne rozhodne o samotném odvolání. Předpokládá se, že Slavia nakonec dva zápasy odehraje bez fanoušků na této tribuně, jen zatím není jasné, kdy se tak stane. Klub bude muset také uhradit pokutu 100 tisíc korun.

Rozhodnutí odvolací komise kvitoval předseda představenstva pražského celku Jaroslav Tvrdík. „Zápas Slavie Praha a Viktorie Plzeń se bude hrát před plnými tribunami tak, jak si to faktické finále zaslouží. Klub převzal garanci za svoje fanoušky - žádné pyro, žádné předměty na plochu,“ sdělil Tvrdík skrze svůj profil na Twitteru. Klíčová bitva může napovědět o mistrovi tohoto ročníku, neboť Plzeň na vedoucí Slavii ztrácí pouhé dva body.