Sparta si vybrala trenéra pod smlouvou. Nástupcem Horňáka se má stát za pár dní tento odborník...

Sparta si vybrala trenéra pod smlouvou. Nástupcem Horňáka se má stát za pár dní tento odborník...

Michala Horňáka čeká proti Slavii poslední zápas v roli hlavního trenéra Sparty. Po ukončení sezony 2018/2019 oznámí slavné letenské "S" z Generali arény jméno nového kouče.

Byť se měl do užšího výběrového řízení dostat také plzeňský Pavel Vrba, třetí tým Fortuna:ligy nakonec ukázal na olomouckého Václava Jílka, jenž přitom v minulém měsíci odepsal na hanáckém Andrově stadionu nový kontrakt do roku 2021.

Server idnes.cz informoval, že ještě nic není stoprocentně jisté, ale že by měl být novým šéfem realizačního týmu v příštích dnech jmenován právě současný šéf Buchty, Falty, Nešpora, Pilaře, Beneše a spol., který vede olomouckou družinu již od října 2015.

"Na spekulace reagovat nebudeme. Jméno nového trenéra budeme směrem k fanouškům a veřejnosti komunikovat ve chvíli, až budou jednání finalizována," informoval idnes.cz citovaný tiskový mluvčí pražského celku Ondřej Kasík.

Oblíbenec Jaroslava Hřebíka, který ve Spartě v minulosti asistoval Martinu Haškovi, Zdeňku Ščasnému i Vítězslavu Lavičkovi a zná tak tamní prostředí, byl vybrán kvůli jasnému trenérskému rukopisu, s tím, že dokáže posouvat kvality mužstva i jednotlivců.

"Být asistentem je úplně jiná pozice, těžko srovnatelná s tím prvním styčným důstojníkem, který je na ráně. Ovšem člověk alespoň zjistí, jak to funguje v zázemí, a může se poté lépe orientovat," připomněl server idnes.cz odborníkova pár týdnů stará slova, když byl dotázán právě na možný návrat do Sparty.

Pokračování současného trenérského štábu, v němž jsou také Radoslav Kováč, Petr Janoušek, Daniel Zítka, Mario Galinovič a nově i Ben Ashworth, je ve hvězdách. Minimálně poslední jmenovaný kondiční kouč s minulostí v Arsenalu by však měl v české metropoli působit dál.