Fitzel opouští Štruncovy sady, Vrbovi bude nově asistovat student Bakoš

Fitzel opouští Štruncovy sady, Vrbovi bude nově asistovat student Bakoš

Byť ukončil slovenský útočník Marek Bakoš profesionální hráčskou kariéru teprve před pár dny, o svém další profesi již měl jasno mnohem déle.

Poslední květnový čtvrtek byl bývalý střelec Žiliny či Slovanu Liberec oznámen jako nový asistent Viktorie Plzeň, v níž bude pomáhat svému dosavadnímu nadřízenému Pavlu Vrbovi.

Trenérskou licenci studuje již od závěru roku 2018. "Jsem zhruba za polovinou studia. Ještě mi k ukončení chybí dva kurzy a pak závěrečné zkoušky, které budou někdy v říjnu," ozřejmil nový člen trenérského štábu vicemistra.

"Po ukončené mého působení jako hráče se těším na nové výzvy v roli asistenta trenéra. Jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost spolupracovat s trenérem Pavlem Vrbou. Těším se na to," citoval web fcviktoria.cz slova ofenzivního borce, jenž během 250 soutěžních duelů za západočeský tým vstřelil 78 branek.

Jeho setrvání u plzeňské áčka kvituje kvůli návaznosti také generální manažer Adolf Šádek. "Marek byl obrovský profesionál jako hráč a stejným způsobem přistupuje ke svému vzdělávání jako trenér. Vzhledem k jeho kvalitám a zkušenostem bude posilou realizačního týmu a má i předpoklady stát se do budoucna dobrým trenérem," doplnil funkcionář.

Bakoš nahrazuje Dušana Fitzela, jemuž v Doosan aréně vypršela smlouva a po vzájemné dohodě už se neprodloužila. V realizačním týmu bude pracovat také se Zdeňkem Bečkou a Martinem Ticháčkem.