Vážené slávistické zboží se dostalo do hledáčku francouzských klubů. O Deliho jeví zájem rovnou čtyři celky

Vážené slávistické zboží se dostalo do hledáčku francouzských klubů. O Deliho jeví zájem rovnou čtyři celky

Francouzský deník L’Equipe patří mezi nejověřenější, co se týká důvěryhodnosti přestupů. Právě v tomto tisku padlo jméno obránce pražské Slavie Simona Deliho, o něhož jeví zájem až čtyři tamní kluby.

V Ligue 1 už několik sezon prakticky vládne jenom jeden celek a patrně se na tom nic nezmění ani v dalších letech. Přesto by tento fakt neměl bránit konkurenci, aby si také ukrojila aspoň kousíček z onoho chutného dortu, jehož třešničkou bývá postup do evropských soutěží.

Kdo si bude chtít v rámci příští sezony polepšit, to je například Montpellier, jenž patří k úzké špičce samotných kandidátů zajímajících se o defenzivní zboží Jindřicha Trpišovského. Tým ze svatostánku Stade de la Mosson je ochotný zaplatit hráčovu výstupní klauzuli, která činí 2,5 milionů eur (přibližně 65 mil. korun).

Vedle Montpellieru deník L’Equipe zmiňuje ještě Štrasburk, jenž se v létě popere o skupinu Evropské ligy, nebo Rennes, kde je základní skupina EL díky výhře v domácím pohárů v podstatě už jistá. Jako čtvrtým adeptem je Tolouse, které se s odřenýma ušima v této sezoně jen tak tak zachránilo. Posílení obranných postů je tedy prioritou.

Simon Deli patří k základním pilířům defenzivy Slavie, a tak je pochopitelné, že se o jeho dovednostech dovědělo více zahraničních celků. Otázkou je, jak na tyto zprávy a snahy konkurenčních týmů z centra přestupů zareaguje vedení sešívaných. Deli má platnou smlouvu pouze do roku 2020 a zatím příliš věcí nenasvědčuje, že by měl prodloužit.