Další obrat! Stanciu by se přece jen mohl vrátit do Česka, v kontaktu je však s jiným týmem než se Spartou

Další obrat! Stanciu by se přece jen mohl vrátit do Česka, v kontaktu je však s jiným týmem než se Spartou

Nicolae Stanciu působí od ledna v Saúdské Arábii a řešil s klubem spoustu problémů ohledně výplaty, která hráči nedocházela pravidelně. Nakonec prý Stanciu otočil, neboť mu klub zaplatil. Jenže přichází další obrat, Al Ahli se zřejmě nepoučilo a mohlo by je to stát odchod hvězdy do překvapivé destinace.

Stanciu je Rumun a po úspěšných sezónách v nejlepším domácím klubu, Steaue Bukurešť, se na rok a půl usadil v belgickém Anderlechtu, v lednu 2018 přestoupil do pražské Sparty, tam ale zůstal pouze rok a letos v zimě jej Sparta za nemalý peníz prodala právě do arabského světa. 

Po informacích o problémech Stanciua s klubem se nabízely spekulace, že Sparta uvažuje o jeho návratu. Kromě toho byl ale ve hře i přestup do Číny či Spojených států. Stanciu ale otočil a v Al Ahli zůstal. Prozatím. Nyní se objevují další spekulace, které jsou pro českého fanouška velmi překvapivé. O Stanciua se totiž začala zajímat i Slavia Praha.

Stanciu sice se Spartou klubové úspěchy nesbíral, i přesto ale patřil k nejlepším individuálním hráčům v lize. Slavia to samozřejmě moc dobře viděla, několikrát dokonce na vlastní oči. Po odchodu Tomáše Součka by tak Stanciu mohl být novou hvězdou sešívaných. Některé zdroje dokonce říkají, že Slavia už Al-Ahli ohledně přestupu kontaktovala a Stanciovo angažmá zde není vůbec nereálné.

Sparťanští fanoušci by však tento přestup ze Sparty přes Saúdskou Arábii do Slavie neodpustili a rumunská superstar by v derby na Letné prožila peklo. Slavista se sparťanskou minulostí je však i Josef Hušbauer, možný nový Stanciův spoluhráč, na druhou stranu Bořek Dočkal i Lukáš Vácha ze Sparty dříve působili ve Slavii.