Mistrovství světa v Kataru? Messi si startem na turnaji není vůbec jistý

Mistrovství světa v Kataru? Messi si startem na turnaji není vůbec jistý

Lionel Messi vyhrál všechny možné trofeje několikrát, bývá mu však vyčítáno, že se mu daří pouze v pohodlném hnízdu v Barceloně. Hnidopichové dokonce říkají, že se Messi bojí přestoupit jinam, neboť by se jinde neprosadil. Nedaří se mu navíc ani v argentinské reprezentaci. 

Čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů startoval na čtyřech mistrovství světa. V roce 2006 i 2010 vypadla Argentina ve čtvrtfinále s Německem, s tímto soupeřem pak Argentinci prohráli ve finále MS 2014. Loni v Rusku Messiho družina v osmifinále nestačila na Francii. Kromě toho se Messimu a spol nepodařilo vyhrát ani Copa America.

Tam Messi nastoupil čtyřikrát, z toho se třikrát dostal do finále, ani jedno však nevyhrál. V roce 2015 i 2016 (hrálo se totiž výroční Copa America mimo přesně stanovený termín, turnaj se totiž má konat jednou za čtyři roky) se Argentina dostala do finále s Chile, obě finálová utkání ale prohrála na penalty. Na domácím Copa America 2011 se Argentina do finále vůbec nedostala a v roce 2007 nestačila ve finále na Brazílii poměrem 0:3.

Letos se však turnaj koná znovu a tentokrát jej hostí Brazílie. Messi samozřejmě v nominaci nechybí jako kapitán, dost možná to ale bude jeho poslední velký turnaj. Zvlášť v případě, že by se mu opět nepodařilo vyhrát. Naznačil totiž, že by se mistrovství světa za tři roky v Kataru vůbec nemusel účastnit.

"Mistrovství světa 2022? To je daleko. Ve fotbale nikdy nevíte. Nejsem si jistý, že zde nastoupím. Může se stát ještě hodně věcí. Ale pravdou je, že chci ukončit kariéru s nějakou reprezentační trofejí. Bůh rozhodne, jestli je mi souzeno vyhrát nějakou trofej," říká nejlepší střelec právě uplynulé sezóny vyhlížící mistrovství Ameriky.