Vaculík cítil aroganci moci: Nerozhodly fotbalové kvality, ty zápasy rozhodují úplně jiné věci

Vaculík cítil aroganci moci: Nerozhodly fotbalové kvality, ty zápasy rozhodují úplně jiné věci
OBSAHUJE VIDEO

Jihlava po výsledcích 1:2 a 1:1 nestačila na Karvinou a i nadále tak bude mít pouze druholigový status. Nejzkušenějí hráč a kapitán Vysočiny Lukáš Vaculík byl zklamaný jako už dlouho ne...

"Nebyli jsme horším týmem, ale řeknu to tak, jak to cítím, na plnou pusu. Nerozhodly fotbalové kvality, ty zápasy rozhodují úplně jiný věci. Lidi to vidí a dokud fotbal budeme dělat tímto způsobem, tak to bude odrazovat lidi, odrazovat sponzory, majitele a fotbal se nikam neposune," kroutil hlavou svěřenec Radima Kučery.

Opoře druhého týmu druhé nejvyšší soutěže se nelíbil způsob řeízení ani jednoho z barážových duelů proti patnáctému týmu první ligy. "Když se někdo kompetentní podívá na tyto barážové zápasy, tak by to měl nějak vyhodnotit. Asi bych se neměl vyjadřovat o rozhodčích. Ale nechápu, jak mohl sudí Matějíček pískat v Karviné to, co pískal. Penalta na nás, otočená, ještě se nám směje. stejně jtak v závěru pomezí. To není o tom, že někdo udělá chybu. Tam cítíte aroganci moci, i sami karvinští hráči pak říkají, co s tím máme dělat. Je to bludný kruh rozhodcovskýho fotbalu. Jestli tohle je fotbal, který chceme hrát, tak mně se to nelíbí," nebral si servítky pětatřicetiletý záložník, jenž si v průběnu své kariéry zahrál také v Mladé Boleslavi, Příbrami, Viktorii Žižkov, Spartaku Trnava či Viktorii Plzeň.

Setrvání ve druhém patře by však Ježky položit nemělo. "Nemyslím si, že by to mělo mít vliv na zdejší fotbal. My jsme do toho dvojzápasu šli s tím, že nejsme favorit a že se chceme o to porvat. Pocitově si myslím, že jsme byli lepším týmem. Já Karviné gratuluju, ti kluci za to nemůžou, to rozhodují jiní pánové," uzavřel Vaculík, nad jehož další hráčskou budoucností visí otazník a středopolař se ještě bude muset rozhodnout.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.