Basketbalista James vysvětluje investice do Liverpoolu. Klub přirovnává k Rudým ďáblům!

Basketbalista James vysvětluje investice do Liverpoolu. Klub přirovnává k Rudým ďáblům!

LeBron James je ikonou basketbalové NBA a dle různých žebříčků se s ním počítá jako s druhým nejznámějším sportovcem hned po Cristianu Ronaldovi. Ví o něm i ten, kdo nesleduje basketbal. Málokdo si je ale vědom faktu, že je hvězda Los Angeles Lakers spolumajitelem FC Liverpool.

LeBron hraje v NBA od roku 2003, za oněch šestnáct let vystřídal už tři frenčízy. Za jeho působení v Miami v roce 2011 se ale stal menšinovým vlastníkem Liverpoolu. "Rád jsem se stal spolupracovníkem Johna Henryho a Toma Wernera. Mají vášeň pro sport stejně jako já a mysleli to s Liverpoolem dobře," vysvětluje James investici do klubu z Anfield Road, kterému fandí.

Jako fanoušek, a vlastně i spolumajitel, měl LeBron ze svého klubu v sobotu radost, neboť po dlouhých čtrnácti letech vyhrál Ligu mistrů. Navíc to byla první velká trofej v době, kdy LeBronovi patří podíl na klubu. Radost neskrýval rodák z Ohia ani na twitteru. 

"Dallas Cowboys, New York Yankees, Liverpool a Manchester United jsou největší sportovní značky, mají skvělou historii, výborné hráče a spoustu fanoušků," říká LeBron, tím ale fanoušky Reds zrovna nepotěšil. "Všude po světě jsou vidět loga těchto klubů, malí kluci nosí jejich dresy," vysvětlovala basketbalová superstar. To ale samozřejmě platí i o jeho klubu, šestnáctinásobném šampionovi NBA Los Angeles Lakers.

V roce 2011 investoval James do klubu zhruba pět milionů liber, nyní se jeho podíl ale kvůli úspěchům Kloppovy družiny logicky zvětšil. Nyní má jeho část klubu hodnotu až 24 milionů liber! LeBron samozřejmě během sezóny NBA nemá čas navštěvovat zápasy Liverpoolu, párkrát se ale na Anfield Road objevil a často zve hráče Liverpoolu právě na utkání NBA, povídat by o tom mohli například Steven Gerrard či Luis Suaréz.