Olomoucký žolík Yunis se zdá být variantou pro Jablonec i Ostravu...

Olomoucký žolík Yunis se zdá být variantou pro Jablonec i Ostravu...

Ačkoliv tento týden Baník podepsal vytáhlého útočníka Tomáše Smolu, jeho sportovní ředitel Marek Jankulovski i tak stále pokukuje ještě po jednom hrotovém hráči.

V hledáčku ostravského celku uvízl také 191 centimetrů vysoký člen olomouckého kádru Jakub Yunis, jenž má za sebou také krátkou minulost v polském GKS Katowice.

Třiadvacetiletý mladík zasáhl v uplynulém ročníku české ligy do 27 duelů a během deseti pobytů v základní sestavě Sigmy a 1015 odehraných minutách dokázal třikrát skórovat.

Na hanáckém Andrově stadionu byl ovšem útočnou jedničkou tehdejšího kormidelníka Václava Jílka o šest let starší Martin Nešpor, který se zastavil na osmi trefách.

Vítěz druhé ligy z roku 2017 by se však mohl poprvé v profi kariéře podívat také do Čech, konkrétně na sever, a to do Jablonce, jenž má před sebou díky čtvrtému místu v tabulce účinkování v evropských pohárech.

Ostřílený Martin Doležal nedávno prodloužil smlouvu a měl by kouči Petru Radovi zůstat. To samé však nemusí platit v případě Ikauniekse a Chramosty a tak se není třeba zájmu zelenobílé družiny na čele s Miroslavem Peltou divit.