Na premiérové tréninkové jednotce Viktorie chybělo Vrbovi 9 mužů...

Na premiérové tréninkové jednotce Viktorie chybělo Vrbovi 9 mužů...

Zatímco v pondělí a v úterý absolvovali hráči Viktorie testy fyzické připravenosti, premiérovou tréninkovou jednotku letní přípravy 2019 naordinoval kouč Pavel Vrba svému kádru na středu.

Vzhledem k plnění reprezentančích povinností na tréninku absentovali Christián Herc, Pavel Bucha, Pavel Šulc, Dominik Janošek, Patrik Hrošovský, Matúš Kozáčik, Jan Kopic a Jakub Brabec, s tím, že dovolenou kvůli prodloužené boleslavské sezoně stále čerpá také Tomáš Hájek.

Nováčci Ondřej Mihálik, Lukáš Kalvach i Adam Hloušek ve Štruncových sadech naopak nechyběli. S jedničkou Alešem Hruškem se pak připravují i další dva brankáři Dominik Sváček a Jakub Šiman, jenž se vrátil z hostování v Táborsku.

Během letní přestávky sehraje Plzeň šest přípravných duelů - ten první již v sobotu 15. června proti Domažlicím. V nejbližších deseti dnech pak ještě Krmenčík, Limberský, Petržela a spol. změří síly se Sokolovem a Liptovským Mikulášem, který letos v létě slaví výročí 85 let od založení a při té příležitosti si pozval právě tuzemského vicemistra.

Kádr pro letní přípravu 2019:

Brankáři: Aleš Hruška, Matúš Kozáčik*, Dominik Sváček, Jakub Šiman

Obránci: Jakub Brabec*, Milan Havel, Tomáš Hájek*, Lukáš Hejda, Adam Hloušek, Roman Hubník, David Limberský, Luděk Pernica, Radim Řezník

Záložníci: Pavel Bucha*, Aleš Čermák, Ubong Moses Ekpai, Christián Herc*, Tomáš Hořava, Patrik Hrošovský*, Dominik Janošek*, Joel Ngandu Kayamba, Lukáš Kalvach, Jan Kopic*, Jan Kovařík, Erik Pačinda, Milan Petržela, Roman Procházka,
Ondřej Štursa, Pavel Šulc*

Útočníci: Jean-David Beauguel, Tomáš Chorý, Michael Krmenčík, Ondřej Mihálik

* přípravu zahájí později

Příchody: Lukáš Kalvach (Olomouc), Adam Hloušek (Legia Varšava), Jakub Šiman (návrat z hostování v Táborsku), Tomáš Hájek a Pavel Bucha (oba návrat z hostování v Mladé Boleslavi), Christián Herc (dvouleté hostování z Wolverhamptonu), Ondřej Mihálik (hostování z AZ Alkmaar), Dominik Janošek (návrat z hostování ve Slovácku), Pavel Šulc (návrat z hostování v Jihlavě), Ondřej Štursa (juniorka).

Odchody: Marek Bakoš (konec kariéry – asistent trenéra), Daniel Kolář (konec kariéry – sportovní manažer mládeže), Lukáš Provod (zůstává v Českých Budějovicích).

Řeší se: Lukáš Pfeifer (hostoval v Táborsku), Tomáš Poznar (hostoval ve Zlíně), Jiří Piroch (hostoval v Pardubicích), Jan Suchan (hostoval v Karviné).