Ćivićův čas v dresu Sparty se nachýlil ke konci. O bosenského reprezentanta je vážný zájem v Chorvatsku

Ćivićův čas v dresu Sparty se nachýlil ke konci. O bosenského reprezentanta je vážný zájem v Chorvatsku

Nová sezona je blíží a spolu s ní je potřeba vyřešit otázku, jak bude vypadat finální podoba kádru. Bosenský reprezentant Eldar Ćivić si nejen v posledních týdnech stěžovat na malé herní vytížení, čehož by rádi využili v Chorvatsku.

Poměrně horké spekulace nás spojují se zvučným celkem Dinamo Záhřeb, které se již nechalo informovat o hráčově dostupnosti. Tamní media berou hráčův přestup za hotovou věc, a dokonce zmiňují, že se třiadvacetiletý obránce k týmu připojí v následujících dnech.

„Počítáme, že se oba kluby domluví a Ćivić zamíří do Dinama,“ potvrdil například deník 24sara, který zmínil i hráčovu trží hodnotu, jež nás odkazuje na 1 milion eur (přibližně 25,6 milionů korun). Zdali tato částka bude i částkou přestupovou, to se zatím netuší.

Eldar Ćivić zamířil na Letnou ještě za dob vlády trenéra Stramaccioniho v létě roku 2017, když podepsal čtyřletou smlouvu. Sparta si jej tehdy vyhlédla ve Slovácku, ovšem moc příležitostí ve hře mu nedala, a tak jej později vyslala sbírat zkušenosti do Trnavy. Přestup do Dinama Záhřeb má být už jen jakýmsi logickým vyústěním další obměny kádru, který skrze právě probíhající přestupové období přivítal několik nových tváří.

Vedle Ćiviće se mluví o odchodu Bogdana Vatajela a Vukadina Vukadinoviće. U obou se dá předpokládat, že ve Spartě nebudou pokračovat.