Pudil: Atmosféra boleslavské kabiny na mě fantasticky zapůsobila, fakt žasnu, jak velká je tady hráčská kvalita

Pudil: Atmosféra boleslavské kabiny na mě fantasticky zapůsobila, fakt žasnu, jak velká je tady hráčská kvalita

Daniel Pudil se po jedenácti letech těžce nabitých zahraničních zkušeností vrací zpátky na domácí scénu, kde se mu novým domovem stala Mladá Boleslav. První dojmy ho ihned ohromily.

Celý přestup se přitom zrodil zničehonic. Pudil byl ještě v minulé sezoně hráčem Sheffieldu Wednesday, načež se objevil zájem z rodné země. Boleslav si díky novému ligovému formátu vysloužila účast v předkole Evropské ligy, a tak bylo posílení kádru na místě.

„Přibližně před šesti týdny oslovil pan Jinoch mého agenta s dotazem, jaká je moje situace v Anglii a zda bych měl zájem jít do Mladé Boleslavi. Věděl jsem, že hraje o účast v předkole Evropské ligy, což mě hodně lákalo, a když jsem na vlastní oči viděl vítěznou odvetu Boleslavi se Zlínem, tak už jsem jenom čekal, jak se to všechno vyvrbí. Nechtěl jsem do třetí nebo čtvrté anglické ligy, ale někam, kde bych uplatnil své osobní i týmové ambice. Po sezení s panem Jinochem i s panem Weberem jsem byl přesvědčený, že je Boleslav ta správná varianta a s žádným jiným klubem jsem už nejednal," pochlubil se pro oficiální klub svého nového zaměstnavatele čtyřiatřicetinásobný český reprezentant.

Daniel Pudil je levonohým obráncem nebo záložníkem, který s fotbalem začínal u konkurenční pražské Sparty. Od léta 2008 začala jeho zahraniční anabáze, během níž si vyzkoušel angažmá v takových klubech, jako jsou belgický KRC Genk, španělská Granada, italská Cesena a neposlední řadě i anglický Watford nebo již jednou zmíněný Sheffield Wednesday.

„Jsem rád, že mě Boleslav dala tuto šanci. Budu se snažit, abych ji v jakékoliv pozici pomohl. Když jsme se s trenérem bavili, kde se na hřišti cítím nejlépe, řekl jsem mu, že v obraně můžu hrát cokoliv, nejlépe levého beka i levého stopera. Je samozřejmě na trenérovi, kam mě v sestavě umístí a já budu dělat všechno proto, abych týmu pomohl. Od první chvíle na mě atmosféra boleslavské kabiny zapůsobila fantasticky. Spousta hráčů je v Mladé Boleslavi opravdu kvalitních, při tréninku fakt žasnu, jak velká je tady hráčská kvalita, a tak bude opravdu jen na nás hráčích, jak dobře tuzemskou ligu i Evropu zvládneme. Zápasů nás čeká hodně a tak je potřeba mít více, než pouze jedenáct hráčů, je nezbytné mít velký kádr a v něm všichni táhnout za jeden provaz, to je to nejdůležitější," dodal stránkami fkmb.cz citovaný hráč, jenž se nemůže dočkat, až zase jednou okusí atmosféru domácího prostředí, které bude nyní speciálně obohaceno o ten evropský nádech.